FOTO: Konatsu Hagita

Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāju dienu šogad apmeklēja rekordliels dabas un kultūras interesentu skaits – kopumā vairāk nekā 700 cilvēku. Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem šogad ikvienam ceļotājam bija sarūpējusi plašu un daudzveidīgu programmu, īpaši aicinot apmeklēt salīdzinoši mazāk zināmās Ķemeru Nacionālā parka vietas un objektus.

Ceļotāju diena ar devīzi «Rīts pie jūras, pusdienlaiks kūrortā, vakars laukos pie pasaciņas» notika pagājušo sestdien, 5. maijā, sniedzot iespēju ikvienam paviesoties gan jūras piekrastē, gan vēsturiskajā Ķemeru kūrortā, bet noslēgumā tālākajā nacionālā parka daļā – Dunduru pļavās un to apkārtnē. Kopumā apmeklētājiem tika piedāvātas vairāk nekā 20 dažādas aktivitātes – izzinoši pārgājieni, ekskursijas, velobraucieni, izstādes, radošās aktivitātēs.

«Esam gandarīti, ka, piedāvājot aktivitātes ne vien populārākajos Ķemeru Nacionālā parka objektos, bet arī mazāk zināmos, piemēram, Dunduru pļavās, šajā gadā Ceļotāju dienā mums ir izdevies krietni paplašināt daudzu interesentu zināšanas par nacionālo parku un tā daudzveidīgajām dabas, kultūras un tūrisma iespējām. Iepriecina arī, ka Ceļotāju dienu apmeklēja daudzi «nejaušie» ceļotāji, kuri sākotnēji bija iecerējuši iepazīt tikai pašu zināmāko nacionālā parka objektu – Lielo Ķemeru tīreli, bet rezultātā nacionālo parku iepazina arī Ceļotāju dienas aktivitātēs, atklājot un uzzinot daudz vairāk nekā iecerēts,» pauž Ceļotāju dienas galvenā organizatore, Pārvaldes dabas izglītības centra «Meža māja» vadītāja Agnese Balandiņa.

Ievērojamu interesi izpelnījās gan Dunduru pļavu apkārtnē organizētais velobrauciens «Mazāk zināmais Ķemeru Nacionālais parks», kurā drosmīgi devās arī gados pavisam jauni ceļotāji, gan divi pārgājieni «Mitrāji mūsu nākotnei», kas veda uz nupat projektā «Hydroplan» no jauna izveidotajiem Ķemeru Nacionālā parka mitrājiem – gar atjaunoto Skudrupīti un pa purvainajiem mežiem. Lielu publikas interesi raisīja arī turpat netālu esošais Džūkstes pasaku muzejs, kur norisinājās Ceļotāju dienas noslēguma pasākums ar kopīgu bada pankūku cepšanu, vakara pasaciņas – leļļu teātra «Kukainīša vasarsvētki» spēlēšanu un kukaiņu vērošanu kopā ar entomologu Uģi Piterānu.

Negaidītu interesi raisīja arī nacionālā parka jūras piekrastes pārgājiens «Latviešu filmu un citas neparastas noskaņas jūras krastā no Ragaciema līdz Jaunķemeriem», kurā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku. Pārgājiens ietvēra daļu no «Jūrtakas» pārgājienu maršruta gar Baltijas jūras piekrasti, kā arī Lapmežciema pagasta izstrādāto maršrutu «Kino pieturvietas».

Visas dienas garumā nepārtrauktu cilvēku plūsmu varēja novērot arī «Meža mājas» apkārtnē, Ķemeros, kur sadarbībā ar Jūrmalas domi notika pirmais Jūrmalas restorānu brīvdabas pasākums «Lielais pikniks Ķemeros». Restorānu piedāvājumu visas dienas garumā papildināja arī ekskursijas pa Ķemeru apkārtni, izzinošas spēles, radošās darbnīcas, kā arī orientēšanās uzdevums ģimenēm. Pirmo reizi nacionālajā parkā varēja baudīt arī Tālo Austrumu noskaņas, kā arī īpašā balsojumā izvērtēt Ķemeru Nacionālā parka pirmos suvenīrus, kurus radījuši vietējie nacionālā parka uzņēmēji.

Interesentus šajā dienā pulcēja arī abas Jaunķemeros esošās ārstniecības iestādes – sanatorija «Jantarnij Bereg» un kūrorta rehabilitācijas centrs «Jaunķemeri», piedāvājot ekskursijas, atpūtas bāze «Valguma pasaule», aicinot aplūkot foto stāstus brīvdabā pie Valguma ezera, kā arī keramikas darbnīca «Saules ceplis» un viesu nams «Pilsētnieki», kas ļāva radoši izpausties ne vienam vien Ceļotāju dienas dalībniekam. Pasākumu bagātināja arī citi vietējie uzņēmēji – restorāns «Neptūns», gardo zivju «Namiņš» Lapmežciemā, viesu nams «Rudzīši», Ķemeru velonoma – tikai šajā dienā piedāvājot īpašas cenas saviem pakalpojumiem.

Pasākumu organizēja Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām. Pasākums tika organizēts jau astoto gadu. Pārvalde saka lielu paldies visiem, kuri iesaistījās pasākuma organizēšanā, kā arī ikvienam ceļotājam, kurš bagātināja pasākumu ar savu klātbūtni un interesi izzināt nacionālo parku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO