Draudi, ka lopi zemnieku saimniecībā Baltinavas novadā varētu aizpeldēt uz Krieviju, vairs nepastāv, aģentūrai LETA pavēstīja Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Sarmīte Tabore (Mēs-Baltinavai).

Zemnieku saimniecības Kūkovas upes krastos lopi ir iestrēguši uz plūdu izveidotas salas, tādēļ pie tiem var nokļūt un tos var pabarot tikai izmantojot laivas.

Pie Kūkovas upes, kas tek gar Krievijas robežu, izveidojusies sarežģīta situācija - ūdens līmenis upē turpināja kāpt. Vienā no mājsaimniecībām pastāvēja risks zaudēt lopus - ūdens līmenim kāpjot, lopi varēja aizpeldēt uz Krieviju, un tad dzīvnieku saimnieki tiem nevarēs tikt pakaļ, iepriekš teica Tabore.

Šodien Latgales pašvaldību vadītāju tikšanās laikā ar ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) Tabore plāno lūgt palīdzību plūdos cietušajiem zemniekiem.

Jau vēstīts, ka Kučinskis un Gerhards šodien dosies uz Līvāniem, kur tiksies ar Latgales reģiona pašvaldību vadītājiem, lai apspriestu situāciju, kāda radusies reģionā pēc pagājušajā nedēļā piedzīvotajām lietavām.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO