FOTO: Karikatūra: Toms Ostrovskis/TVNET

Saeima šodien galīgajā lasījumā tomēr aizliedza cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus, lai gan atbildīgā komisija iepriekš bija atbalstījusi citādu formulējumu. Daži Saeimas deputāti nespēja atturēties izrādīt savu spriestspēju - skandalozā Jūlija Stepaņenko (S) norādīja, ka «interešu grupas, kas pārstāv dzīvnieku intereses (..) tiek saistītas ar iekšzemes terorismu un nacionālās drošības apdraudējumu.»

Skatot Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus galīgajā lasījumā, parlamenta vairākums nolēma neatbalstīt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu, kas paredzēja cirka izrādēs izmantot vien speciāli izveidotā sarakstā minētus dzīvniekus.

Stepaņenko: «Šobrīd uz deputātiem izdara spiedienu šaura interešu grupa, kura it kā pārstāv dzīvnieku intereses, un šādas līdzīgas organizācijas Eiropā, pēc EIROPOL datiem tiek saistītas, tai skaitā ar iekšzemes terorismu un nacionālās drošības apdraudējumu. 2011.gadā Hāgā Eiroparlamenta un EiroJust konferencē dalībnieki vienojās apvienot spēkus pret šādiem ekstrēmistiem. Un arī Latvijā šī organizācija ar apbrīnojamu centību un organizētību faktiski terorizē deputātus. Šis ir ļoti spēcīgs spiediens gan uz valdību, gan uz Saeimu, un šī likumprojekta pieņemšanas gaitā man nācās par to pārliecināties.»

Līdz ar to netika mainīta pirmajā lasījumā atbalstītā redakcija, kas aizliedz gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu dzīvnieku apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvniekus cirka izrādēs vai atrakcijās.

Ar iniciatīvu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs 2015.gadā pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības biedrībām klajā nāca Pārtikas un veterinārais dienests. Drīz pēc tam jaunizveidotās Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdē tika pieņemts lēmums izveidot darba grupu, uzdodot sagatavot priekšlikumus attiecīgiem grozījumiem normatīvajos aktos.

Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Latvijā, tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm.

Kā ziņots, «Dzīvnieku brīvība» Saeimā iesniedza vairāk nekā 26 000 cilvēku parakstus petīcijā «Par cilvēcīgu cirku», kas aicina izbeigt dzīvnieku izmantošanu cirkā, aģentūru LETA informēja organizācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons.

    Lasīt un pievienot komentāru

    JAUNĀKIE FOTO