FOTO: TVNET

Pie Mangaļsalas mola piektdien manīts miris ronis. Pēc skata mirušais dzīvnieks ir visai prāvs un, iespējams, jau sācis lēnām sadalīties.

Par mirušo roni informēta Rīgas pašvaldības policija.

Dienesta darbinieki, kuri bija ieradušies roni no ūdens izvilkt, norādīja, ka dzīvnieks, iespējams, ir nošauts. Pie tā, iespējams, vainojami zvejnieki, kuru tīklus roņi mēdz pabojāt.

Ikviens, kurš pludmalē atrod roņu mazuli, tiek aicināts nedzīt viņu ūdenī, nekaitināt un nebaidīt. Liels lūgums piesiet suņus pavadās, jo diemžēl nereti zoodārzā nonāk roņu bērni ar kostām un plēstām brūcēm.

Par sastapšanos informējiet Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistus pa tālr. 29198590. Viņi sazināsies ar reģionālajiem vides inspektoriem, kuri pieņems lēmumu, ko darīt tālāk – vai atstāt piekrastē, vai nogādāt zoodārzā. Pašiem ronēnu pārvietot aizliegts!

Savukārt gadījumā, ja jūras krastā izskalots miris ronis, jāsazinās ar pašvaldību. Ja mirušais ronis atrasts Rīgas administratīvajā teritorijā, tad jāzvana Rīgas pašvaldības policijai. Viņi nodos informāciju atbildīgajiem dienestiem.

FOTO: TVNET

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO