FOTO: Rīgas Zooloģiskais dārzs

Šogad augustā Rīgas zooloģiskajā dārzā dzimušajiem tīģeru mazuļiem Toram un Odinam jaunas mājas varētu meklēt aptuveni pēc gada, pastāstīja zoodārza pārstāvis Ingmārs Līdaka.

Skaties tiešraidi

Abus jaunuļus nebūtu lietderīgi paturēt Rīgas zoodārzā, jo viņiem ir augsta ģenētiskā vērtība, stāstīja Līdaka. Turklāt Rīgas zoodārzs ir iesaistījies tīģeru saglabāšanas Eiropas programmā, kas nozīmē, ka tas rūpējas par Amūras tīģeru sugas saglabāšanu un vairošanu.

Aptuveni pēc gada vai pusotra gada, sazinoties ar tīģeru saglabāšanas programmas vadību,

tiks piemeklētas jaunas mājvietas abiem tīģeriem.

Parasti programmas vadība ir tā, kas koordinē, kur atradīsies tīģeru jaunā mājvieta. Līdaka paskaidroja, ka līdz divu gadu vecumam vēl varētu dzīvniekus turēt kopā ar māti, bet pēc tam tas vairs nebūtu vēlams, jo tīģermātei Katrīnai ar tīģertēvu Panu Janeku būtu jādod iespēja radīt jaunus pēcnācējus.

Vaicāts, vai pēc tam, kad zoodārzs ir atdevis tīģerus citas valsts zoodārzam, tiek uzturēti savstarpējie kontakti, lai sekotu līdzi tīģera gaitām jaunajā mājvietā, Līdaka atbildēja, ka viss atkarīgs no konkrētā zoodārza. Piemēram, par tīģeri Klifu Grantu, kurš piedzima 2011.gadā un patlaban dzīvo Francijas zoodārzā, ir zināms, ka viņam ir atrasta līgava un ka strīpainim vairs nav problēmu ar kājām, kādas viņam bija, kamēr vēl bija Rīgā. Par to, vai Klifs Grants būs kļuvis par tēvu, varēs uzzināt no starptautiskā reģistra, kur katrs Amūras tīģeris tiek piereģistrēts.

13.augustā Rīgas zoodārzā pasaulē nāca divi Amūras tīģerēni

Šī tīģeru suga ir viena no pasaulē apdraudētajām dzīvnieku sugām.

Tīģerēni nāca pasaulē Amūras tīģerienei Katrīnai, kas savus pirmos mazuļus laida pasaulē 2011.gadā. Tomēr, satraukusies par ielas un tramvaja trokšņiem, viņa mazuļus atteicās barot, tāpēc vienīgo izdzīvojušo - Klifu Grantu - izaudzināja zoodārza darbinieces. Tāpēc zoodārza darbinieki ziņas par šā gada mazuļiem turēja noslēpumā, lai novērotu, kā uzvedas tīģeru mamma.

Mazuļiem vārdi doti par godu skandināvu dievībām - Toram, kas ir pērkona un auglības dievs un Odinam - dievu, kara valdniekam. No abiem kaķēniem prāvāks patlaban ir Tors - viņš 14.novembrī svēra 15,2 kilogramus, bet brālis - par diviem kilogramiem mazāk.

Mazie tīģerēni jau

kopš sešu nedēļu vecuma ēd gaļu, taču paralēli vēl arī mātes pienu.

Pagaidām vēl tīģeriene savus bērnus sargā no trokšņa un burzmas. Turklāt abi tīģerēni vēl ir mazi un nogurst no garām pastaigām, tāpēc tās aplokā nebūs ilgākas par divām līdz trim stundām - no plkst.10 līdz 13, kad arī varēs tiešsaistē vērot abu mazuļu rotaļas, kas ar katru dienu solās būt arvien trakulīgākas. Pēcpusdienās gan laukums būs tukšs, jo tad pastaigā būs devies tīģeris Pans Janeks.

Savvaļā ir atlicis mazāk nekā 500 Amūras tīģeru sugas pārstāvju. Suga izzūd malu medību un mežu izciršanas dēļ Krievijas Tālajos austrumos un Ķīnā. Lai saglabātu ģenētiski pilnvērtīgu Amūras tīģeru sugu, ir izveidota Amūras tīģeru apdraudēto sugu saglabāšanas Eiropas programma. Kopumā programmā piedalās 88 Eiropas zooloģiskie dārzi, kuru kolekcijās ir 232 tīģeri. Lai arī ne visi dižkaķi ir vērtīgi vairošanai, Rīgas zoodārza tīģeru pāris rangā ieņem augstas vietas, kas nozīmē, ka viņu pēcnācēji ir ļoti vēlami un to piedzimšana ir būtisks ieguldījums sugas saglabāšanas programmas realizācijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO