Jaunais putnu gripas vīruss H7N9 Ķīnā ir prasījis jau 16 cilvēku dzīvības, otrdienas vakarā vēstīja valsts ziņu aģentūra «Sjiņhua».

Apstiprināto cilvēku inficēšanās gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 77, un 16 no šiem cilvēkiem ir miruši.

Sestdien tika ziņots par pirmo inficēšanās gadījumu Pekinā, bet svētdien - par diviem pirmajiem inficēšanās gadījumiem Henaņas provincē. Pirms tam inficēšanās gadījumi bija konstatēti tikai Šanhajā un tās tuvumā esošajās Džedzjanas, Dzjansu un Aņhujas provincēs.

Šanhajā līdz šim konstatēti 30 inficēšanās gadījumi, no kuriem 11 bija letāli.

Par pirmajiem cilvēku inficēšanās un nāves gadījumiem Ķīnā paziņoja Nacionālā veselības un ģimenes plānošanas komisija 31.martā. Šie gadījumi konstatēti Šanhajas pilsētā un trijās austrumu provincēs.

Šis putnu gripas vīrusa paveids iepriekš nebija pārnests uz cilvēkiem, un pret to vēl nav izstrādāta vakcīna.

ANO Pasaules veselības organizācija (WHO) ir paziņojusi, ka nav nekādu pierādījumu par to, ka šis vīruss būtu pārnests no cilvēka uz cilvēku. Tiek uzskatīts, ka cilvēki ar to inficējas tiešos kontaktos ar inficētiem putniem.

Vairākas pilsētas, tostarp Šanhaja, H7N9 dēļ ir apturējušas dzīvu mājputnu tirdzniecību.

Ķīnas valsts mediji pirmdien aicināja iedzīvotājus turpināt vistu gaļas lietošanu uzturā, lai atbalstītu putnkopību, kas jaunā vīrusa dēļ cietusi lielus zaudējumus.

Ķīna ir starp valstīm, kuras visvairāk apdraud putnu gripa, jo Ķīnā ir vairāk mājputnu nekā jebkurā citā valstī un lauku rajonos tie bieži atrodas tuvu cilvēkiem.

WHO no 2003.gada līdz šā gada 12.martam ir saņēmusi apstiprinātas ziņas par vairāk nekā 360 cilvēku nāves gadījumiem, kurus izraisījis putnu gripas vīruss H5N1. Cilvēki inficējušies arī ar citiem putnu gripas vīrusiem, tostarp ar H7N7 un H9N2, un arī daži no šiem infekcijas gadījumiem bija ar letālu iznākumu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams