Surikāti Rīgas Zooloģiskajā dārzā

FOTO: LETA

Rīgas zooloģiskajā dārzā pagājušajā gadā pēcnācējus sagaidījuši kopumā 138 sugu pārstāvji, kuriem kopumā pasaulē nācis 2421 mazulis, liecina zoodārza gada pārskatā iekļautā informācija.

Pagājušā gada Eiropas sensācija bijusi pirmās olas gaviālkrodiliem. Kaut arī tās bija neapaugļotas, ārvalstu speciālistu interese bija liela, jo Eiropā deviņos zoodārzos un specializētās kolekcijās kopā bija tikai 38 gaviālkrokodili. Eiropā tie vairojas ļoti reti, un pēdējo reizi 2010.gadā divi mazuļi izšķīlās Fuengirolas zoodārzā Spānijā.

Mazuļi pirmo reizi grifiem un Amūras tīģeriem

Pirmo reizi mazuļi izšķīlās abiem melno grifu pāriem – gan Rīgā, gan zoodārza ārpilsētas bāzē «Cīruļi».

Ļoti gaidīti bija Amūras tīģeru Katrīnas un Vasjas pirmie mazuļi. Pērn 30.jūlijā piedzima trīs tīģerēni, taču diemžēl izdzīvoja tikai viens ‒ Klifs Grants. Katrīna vēl ir jauna un mācās rūpēties par pēcnācējiem.

Mākoņžurkas var apskatīt tikai 12 Eiropas zoodārzos

Mazāk dramatisks gads bija citiem retumiem Filipīnu mākoņžurkām ‒ pērn zoodārzs saņēma jaunu mātīti no Prāgas zoodārza un izveidoja pāri ar 2010.gadā Rīgā dzimušo tēviņu. Šis pāris mīt Tropu mājā, un apmeklētājiem Rīgā iespēja redzēt šos Filipīnu salu endēmus ir unikāla, jo 12 Eiropas zoodārzos un kolekcijās kopā ir tikai 54 dzīvnieki. Piecos zoodārzos tie vairojas, arī Rīgas zoodārzā.

Nelaime zebru mājā

Pagājušais gads gan sākās traģiski, jo 7.janvārī ugunsgrēks nopostīja Zebru māju, dūmos gāja bojā trīs zebras, trīs strausi un dižantilope. Nelaimes cēlonis – elektriskais sildītājs. «Nagaiņu nodaļas darbiniekiem notikusī nelaime sāpēja arī tāpēc, ka tad, ja viss būtu bijis labi, pavasarī būtu bijis gaidāms zebru kumeliņš,» vēstī zoodārzs. Tomēr dažus mēnešus vēlāk no Reines zoodārza Vācijā tika atvestas divas jaunas Čapmana zebras, kuras gan mīt pagaidu mājās.

Dramatiski notikumi bijuši surikatu saimē. Līdz ar jauna tēviņa ienākšanu ģimenē visu 2010.gadu mātīšu vidū notika attiecību noskaidrošana un skandāli, līdz dominējošā mātīte dzemdēja divus mazuļus. Tomēr dažas no citām dāmām nespēja samierināties ar savu otršķirīgo stāvokli grupā un turpināja radīt nelegālus pēcnācējus, kurus, kā surikatu grupās raksturīgi, tūlīt pēc piedzimšanas likvidēja dominējošā mātīte. Gada beigās mātītēm tomēr izdevās vienoties, jo novembrī ģimeni papildināja zemāka ranga mātītes mazuļi, kuru dzīvība netika apdraudēta.

Vairāk pārstāvēto sugu

Zoodārzā pašlaik dzīvo 421 sugas 3254 dzīvnieki, pirms gada bija 408 sugu 3017 indivīdi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO