Līgatnes dabas taku lāču uzvedība un labā apetīte liecina, ka Mikus un Puika ir apraduši ar savām jaunajām pagaidu mājām Ķekavas novada dzīvnieku patversmē «Mežavairogi».

Lāču puikas uzvedas labi

«Mežavairogu» saimnieks Mārtiņš Priede stāstīja, ka lāču puikas uzvedas labi un katrs uz īsu brīdi jau dodas nelielā pastaigā mazajā āra voljerā.

«Lāču puikas tiešām uzvedas labi, pat pārsteidzoši labi, jo nebijām gaidījuši, ka viņi tik ātri apradīs ar jauno situāciju. Laikam jau var teikt, ka lāči ir apraduši ar jaunajām mājvietām, jo viņiem ir gan pietiekami plaša guļamtelpa, gan viņi var doties nelielā āra pastaigā. Nelielas bažas mums bija par Mikus veselību, kuram pēc operācijas bija neliela tūska, taču vetārsts lāci ir apskatījis un atzinis, ka tas nav nekas bīstams,» pauda Priede.

Patlaban lāču puikas dodas pastaigā tikai nelielajā āra voljerā, jo tiem ir jāiemācās sekot līdzi dienas režīmam. Sagaidāms, ka lielajā pastaigu voljerā tie netiks vismaz vēl mēnesi, jo pieredze ar «Mežavairogu» lāču meitenēm rāda, ka apmācībām bija nepieciešami divi mēneši.

Lāču meitenes jaunos kaimiņus pieņem negribīgi

Ja Līgatnes lāči jaunajā pagaidu mājvietā jūtas labi, tad lāču meitenes Māra un Laima jaunos kaimiņus pieņem negribīgi. Laima brīžiem izrāda interesi un dodas tuvāk aplūkot lāču puikas, bet Māra no abiem lāčiem turas atstatus, stāstīja Priede.

Jau ziņots, ka 9.maijā no Līgatnes dabas takām uz Ķekavas novada dzīvnieku patversmi «Mežavairogi» tika aizvesti lāči Mikus un Puika, jo arī abi lāči pēc Mades izbēgšanas enerģiski mēģināja izkļūt no sava voljera.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO