FOTO: LETA

Rīgas Zooloģiskais dārzs līdz vasarai pie tīģeru mājas iecerējis izveidot trokšņu slāpētāja sienu, intervijā atklāja Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

Trokšņu slāpējošā siena tiks izveidota gar tīģera mītni, Meža prospekta pusē.

Jau ziņots, ka pagājušā gada vasarā Amūras tīģeru mamma Katrīna pasaulē laida trīs mazuļus, taču trešajā dienā pēc mazuļu piedzimšanas aiz Zooloģiskā dārza žoga sākās remontdarbi un tehnikas skaļie trokšņi tik ļoti satrauca jau tā raksturā nervozo Katrīnu, ka viņa sāka drudžaini pārnēsāt savus mazuļus, meklējot tiem drošāku paslēptuvi. Pēc gūtajām traumām izdzīvoja tikai viens mazulis, kuram dots vārds Klifs Grants.

«Dzīve mums parāda, kas jāuzlabo, tādēļ līdz vasarai pie tīģeru mājas veidosim trokšņu slāpētāja sienu, lai vairs nenotiktu tādas lietas, jo gan jau mazie tīģerēni mums būs vēl. Kad zeme atkusīs, uzreiz ķersimies pie šīs sienas izveides. Pagājušā gada vasarā sagadījās, ka tajā laikā, kad Katrīnai piedzima mazuļi, otro reizi ārā uz ielas tika remontēts ūdensvads, radot drausmīgu troksni, kas satrauca jau tā nervozo Katrīnu,» sacīja Greiziņš.

Plānots, ka trokšņu slāpējošā siena nomāks visu nevajadzīgo kņadu, kas nāk no ielas un nedaudz no paša zoodārza.

Pirmo reizi apmeklētājiem Klifs Grants tika parādīts aizvadītā gada decembrī. Bija iecerēts, ka tīģerēns katru dienu vienu stundu dosies pastaigā pa tīģeru aploku, lai trenētu ķepas, kas bija piedzīvojušas vairākus lūzumus, taču janvārī tīģerēna veselība pasliktinājās.

Greiziņš sacīja, ka mazajam tīģerēnam patlaban notiek ārstēšanas process un prognozes pagaidām ir pozitīvas.

«Situācija ar Klifu Grantu ir ne visai laba, bet mūsu cilvēki dara visu iespējamo. Klifam Grantam kājiņas joprojām tiek ārstētas. Tīģerēns ik pa laikam paspēlējas ar savu draugu Pradu. Viss iet uz labo pusi, pēc kāda laika, varbūt pēc mēneša vai drusku ātrāk, kājām tiks veikti rentgena uzņēmumi, tiks ņemtas analīzes, un tad atkal skatīsimies, lai tīģerēnu varētu atrādīt apmeklētājiem,» teica zoodārza valdes priekšsēdētājs.

Taujāts, vai nav nepieciešami papildus līdzekļi tīģerēna ārstēšanai, Greiziņš uzsvēra, ka šādām lietām papildu līdzekļi nav nepieciešami, jo Zooloģiskā dārza darbinieki vienmēr paši par dzīvniekiem labi parūpēsies, pabarojot, aprūpējot un izārstējot.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā jauna Amūras tīģera piedzimšana bija sen gaidīts notikums, jo līdz Klifa Granta piedzimšanai bija apritējuši apmēram desmit gadi, kad Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzima un izauga pēdējais tīģeris. Klifs Grants ir zodārzā mītošo Amūras tīģeru Vasjas un Katrīnas pirmais mazulis.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO