Spānijas nodokļu inspekcija vienojusies ar Portugāles superzvaigzni Krištianu Ronaldu par soda mēriem nodokļu nemaksāšanā un skandāla izbeigšanu.

Ronaldu iepriekš panāca izlīgumu ar spāņu varasiestādēm par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, piekrītot pamatīgai soda naudai, kas kompensētu došanos cietumā.

Ronaldu piekrita samaksāt 18,8 miljonus eiro lielu soda naudu.

Spānijas nodokļu inspekcija pieņēmusi faktu, ka futbolists atzinis savu vainu, kā arī to, ka viņam būs jāsamaksā sods. Tādējādi Ronaldu, visticamāk, izvairīsies no nosacīta cietumsoda.

Paredzams, ka abas puses vienosies un izbeigs domstarpības tuvāko dienu laikā.

Portugāļu futbolists tika vainots par izvairīšanos no 14,8 miljonu eiro nodokļu nemaksāšanas, ieņēmumus gūstot par sava tēla tiesību pārdošanas. Sākotnēji Ronaldu visas apsūdzības noraidīja. Pērn jūnijā viņam tika piedāvāts soda naudā samaksāt 14 miljonus eiro, kam futbolists nepiekrita, tomēr tagad viņš panācis vienošanos, bet ar lielākām soda sankcijām.

Ronaldu ir kārtējā pasaules līmeņa futbola zvaigzne, kas par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas saņēmis bargu naudas sodu un nosacītu cietumsodu.

Nodokļu inspekcija Spānijā pēdējos gados vajājusi daudzus spēlētājus, ieskaitot "Barcelona" uzbrucēju Lionelu Mesi, kurš pirms diviem gadiem kopā ar savu tēvu tika atzīti vainīgi 4,1 miljona eiro nodokļu nesamaksāšanā. Vēl bijušas ierosinātas lietas pret Ksavi Alonso, Radamelu Falkao, Luku Modriču, Marselu, Aleksu Sančesu, Rikārdu Karvaļu, Anhelu Di Mariju, Havjeru Maskerano un Fabiu Koentrau.

Visas šīs lietas saistītas ar futbolistu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas par ieņēmumiem, kas tika gūti par sava tēla tiesību izmantošanu. Šajos gadījumos darbojās izstrādāta shēma, kuras ietvaros tika dibinātas firmas ārzonās, tādējādi nemaksājot nodokļus Spānijā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams