FOTO: Reuters/ScanPix

ASV šonedēļ sāksies tiesas prāva pret bijušo ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas vadītāju Polu Manafortu, kurš apsūdzēts par naudas atmazgāšanu, krāpšanos ar nodokļiem un finanšu noziegumiem.

Prāva sāksies otrdien Virdžīnijas štata Aleksandrijas pilsētā ar zvērināto izraudzīšanos.

Lai gan šīs lietas centrā ir finanšu noziegumi, tā pirmo reizi sniegs sabiedrībai ieskatu pierādījumos, ko izdevies savākt ASV īpašā prokurora Roberta Millera komandai, kas izmeklē Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās un Trampa kampaņas iespējamos sakarus ar Krieviju.

Manaforts 2016.gada jūlijā kļuva par Trampa kampaņas vadītāju, bet pēc diviem mēnešiem bija spiests atkāpties, gaismā nākot faktiem par viņa darījumiem ar bijušo Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, kas bija tuvs Krievijas valdības sabiedrotais.

Saistībā ar šiem darījumiem Manafortam izvirzītas desmitiem apsūdzību par naudas atmazgāšanu, krāpšanos ar nodokļiem un finanšu noziegumiem. Manaforts noliedz, ka būtu vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzībās.

ASV federālā tiesnese jūnijā piemēroja Manafortam pirmstiesas apcietinājumu. Pirms tam Manafortam bija piemērots mājas arests, taču tiesnese Eimija Bermana Džeksone mainīja viņam piemēroto drošības līdzekli, jo pastāv aizdomas, ka Manaforts mēģinājis ietekmēt lieciniekus.

Millers jūnijā izvirzīja Manafortam jaunas apsūdzības par izmeklēšanas kavēšanu.

Millera birojs piektdien paziņoja, ka plāno izsaukt 35 lieciniekus, tostarp Manaforta vietnieku un viņa lietā apsūdzēto Riku Geitsu, kurš šogad atzina savu vainu un piekrita sadarboties ar izmeklētājiem

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO