Ugunsgrēkā Vācijas rietumos otrdien tika ievainoti 32 cilvēki, aizdegās vismaz astoņas mājas un tika sabojātas dzelzceļa sliedes, trešdienas rītā paziņoja ugunsdzēsības dienesta un policijas amatpersonas.

Aptuveni 550 ugunsdzēsēju cīnījās ar liesmām pie Zīgburgas, netālu no Bonnas. Pēc vairākām stundām, lietojot arī policijas ūdens lielgabalu un helikopteru, ugunsgrēks tika ierobežots.

Zīgburgas mērijas amatpersonas sākotnēji uzskatīja, ka ugunsgrēku izraisījusi dzirkstele no garām braucoša vilciena, aizdedzinot sauso zāli sliežu malā. Taču vēlāk amatpersonas norādīja, ka ugunsgrēka cēlonis vēl nav noteikts un tiek izskatītas arī citas versijas.

"Pirmie uguns dzēsēji sastapās ar liesmu mūri. Kad [gaisa temperatūra] ir 39 grādi, tās var strauji izplatīties," sacīja ugunsdzēsēju nodaļas preses sekretāre.

Zīgburgas mērijas kontroles centrs, kas koordinēja ugunsgrēka dzēšanu, paziņoja, ka ir cietuši 32 cilvēki, no kuriem viens nopietni ievainots. Iepriekš bija ziņots par 28 cietušajiem, starp kuriem bija trīs ugunsdzēsēji un pieci policisti.

Iedzīvotāji tika aicināti palikt mājās aiz aizvērtiem logiem un durvīm, kā arī izslēgt ventilācijas un gaisa kondicionēšanas ierīces.

Trešdien ir paredzēts atjaunot tālsatiksmes vilcienu reisus starp Ķelni un Frankfurti pie Mainas, bet vēl nav zināms, kad tiks atjaunota reģionālo vilcienu satiksme šajā dzelzceļa posmā.

Vācijā, līdzīgi kā lielākajā daļā Eiropas, valda liels karstums un sausums, kas apgrūtina ugunsdzēsēju darbu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams