FOTO: Artūrs Krūmiņš

13. augustā Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē notika piemiņas dievkalpojums un atvadīšanās no Amerikā traģiski bojā gājušā pašmāju basketbolista Kristera Zeidaka.

Zeidaks, kuram bija 28 gadi, dzīvību zaudēja 28. jūlija rītā, kad Floridas štata Neipelsas pilsētā ar 2004. gada izlaiduma automašīnu "Chevy Silverado" smagi ietriecās kokā.

No Zeidaka Amerikā pēc kremēšanas jau atvadījās viņa sieva Valērija ar divus gadus veco meitiņu Zāru. Viņa mirstīgās atliekas tiks guldītas zemes klēpī Meža kapos.

Kā zināms, Zeidaks pēc studijām ASV 2013./14. gada sezonā atgriezās Latvijā, kad spēlēja biznesa augstskolas "Turība" sastāvā, bet pēc tam viņš karjeru turpināja "Ventspilī", kur gan viņam neizdevās nostiprināties.

Savukārt 2014./15. gada sezonā latvietis pievienojās igauņu komandai no Raplas pilsētas. Sezonu viņš uzsāka ļoti veiksmīgi, tiekot atzīts par Baltijas Basketbola līgas (BBL) oktobra vērtīgāko basketbolistu, kā arī šādu titulu viņš tajā mēnesī saņēma Igaunijas čempionātā.

Tiesa, pēc tam Zeidaka karjera piedzīvoja pagrieziena punktu, jo viņš tika pieķerts aizliegto vielu lietošanā, sportistam tiekot diskvalificētam uz diviem gadiem. Kopš tā laika informācijas par latvieša gaitām bijis maz, bet pēdējos gadus viņš dzīvoja ASV.

Karjeras laikā Zeidaks spēlējis arī visu vecuma Latvijas jauniešu izlasēs.

Kristers bija pazīstamā Latvijas basketbolista Aigara Zeidaka dēls.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO