Indijā glābjoties no musonu lietusgāžu izraisītajiem plūdiem, kas Keralas štatā prasījuši 410 cilvēku dzīvības, patversmēs nonācis vairāk nekā miljons cilvēku, otrdien pavēstīja amatpersonas. Iznīcināti aptuveni 50 000 māju, apliecināja Keralas štata likumdevējs.

3200 nometnēs visā štatā reģistrēti 1 028 000 cilvēku, ziņu aģentūrai AFP apliecināja štata valdības pārstāvis sakariem ar presi.

Pirmdien atrasti vēl seši līķi, līdz ar to kopējais bojāgājušo skaits šajā musonu sezonā, kas sākās jūnijā, pieaudzis līdz 410.

Lai sniegtu palīdzību stihijas dēļ no ārpasaules nošķirtajiem iedzīvotājiem, uz nomaļajiem un kalnu rajoniem devušies tūkstošiem armijas, flotes un gaisa spēku karavīru.

No ārpasaules nošķirtajiem ciematiem pārtika, medikamenti un ūdens tiek piegādāti ar desmitiem helikopteru un pat ar droniem.

Tā kā ūdens no Keralas ziemeļu kalnainā apvidus appludinājis zemienes, desmitiem tūkstoši cilvēku Čengannurā, tās apkārtnes pilsētās un ciematos maltītes saņem palīdzības virtuvēs.

"Pēdējo pāris dienu laikā cilvēki zaudējuši visu savu iedzīvi," sacīja policijas amatpersona.

Kopš kļuvuši zināmi posta apjomi, štats no citiem Indijas reģioniem un visas pasaules ziedojumos saņēmis miljoniem dolāru.

Keralas lielākā lidosta Koči pilsētā plūdu dēļ slēgta līdz 26.augustam, bet trešdien Koči jūras spēku bāzē paredzēts atvērt skrejceļu komerclidojumiem no divām Dienvidindijas pilsētām - Bengalūru un Kojamputūras.

Izskaloti ceļi un cietuši 134 tilti, tādēļ daudzas apdzīvotās vietas kalnos, kas cietušas vissmagāk, joprojām atgrieztas no ārpasaules. Ūdenskrātuvju līmenis daudzviet ir bīstami augsts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO