Lenona slepkava Marks Deivids Čepmens

FOTO: AP/Scanpix

Ievērojamā britu rokmūziķa un grupas "The Beatles" dalībnieka Džona Lenona slepkavam Markam Deividam Čepmenam 10.reizi ir atteikta pirmstermiņa atbrīvošana no cietuma.

63 gadus vecais Čepmens trešdien bija ieradies Ņujorkas štata pirmstermiņa atbrīvošanas lūgumu izskatīšanas iestādē. Tās lēmumā, ar kuru ceturtdien iepazinās ziņu aģentūra "Associated Press" (AP), teikts, ka Čepmena atbrīvošana "būtu nesavienojama ar sabiedrības labklājību un drošību un tik ļoti mazinātu šī nozieguma nopietno raksturu, ka tiktu grauta cieņa pret likumu".

Lēmumā atzīts, ka atbrīvošana ne tikai "tiektos mazināt nozieguma nopietnību", bet arī apdraudētu sabiedrisko drošību, jo kāds varētu mēģināt kaitēt Čepmenam vai nu aiz dusmām vai atriebības, vai ar mērķi iegūt līdzīgu bēdīgu slavu.

FOTO: AP/Scanpix

Ieslodzītais nākamo reizi varēs lūgt pirmstermiņa atbrīvošanu 2020.gada augustā.

Čepmens, kurš tolaik bija 25 gadus vecs, nošāva Lenonu 1980.gada 8.oktobrī pie bijušā "The Beatles" dalībnieka dzīvokļa Ņujorkā. 1981.gadā tiesa viņu atzina par vainīgu slepkavībā un piesprieda mūža ieslodzījumu. Sākot ar 2000.gadu, viņš ir tiesīgs lūgt pirmstermiņa atbrīvošanu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO