Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības kapteinis Jānis Blūms piedalās preses konferencē.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms sarunā ar Apollo portālu atklāja, ka šīs vasaras jauniešu basketbola izlašu sasniegumi pierāda to, ka basketbols ir populārākais sporta veids Latvijā, kā arī atzina, ka kopā ar Latvijas izlasi mērķis ir kvalificēties Pasaules kausa izcīņai. 

Latvijas izlases kapteinis intervijā atzina, ka noskaņojums pirms gaidāmajām kvalifikācijas spēlēm, kā arī pārbaudes spēlēm noskaņojums ir kaujiniecisks un komanda ir gatava uzvarām. 

"Noskaņojums ir kaujiniecisks. Vienmēr ir patīkami pārstāvēt Latvijas izlasi. Protams, neesam labākajā sastāvā, taču blakusapstākļus nevaram ietekmēt. Jāspēlē un jācīnās ar to sastāvu, kas mums ir. Neskatoties uz iztrūkumiem, mums ir jāparāda mūsu labākais sniegums," atklāja Blūms. 

6

36 gadus vecais basketbolists ir Latvijas izlases neatņemama sastāvdaļa. Kopā ar Latvijas izlasi viņš ir piedalījies jau septiņos Eiropas čempionāta finālturnīros. Pats Blūms atklāja, ka spēlēt izlasē viņam sagādā baudu un prieku. 

"Izbaudu mirkli, kad varu būt mājās un trenēties kopā ar izlasi. Izlase arī ir lieliska iespēja, lai pavadītu laiku kopā ar ģimeni un saviem bērniem," sacīja izlases kapteinis. 

6

Blūms atzinīgi novērtēja arī jauniešu izlašu sasniegumus šajā vasarā. Viņš atzina, ka sen nebija tā sekojis līdzi jauniešu komandām, kas patiešām sagādāja viņam prieku. "Šovasar pietiekami sekmīgi un labi startēja jaunatnes izlases. Varam būt apmierināti ar mūsu jauniešiem. Izbaudījām labas emocijas, bijām ar viņiem kopā priekos un bēdās. Visi jaunieši vasarā ieguldījuši lielu darbu, aizvadot individuālos treniņus. Mums ir vairāki Eirolīgas un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāji. Ja šāds profesionālisms attīstīties, drīz būs padsmit Eirolīgas spēlētāji un NBA spēlēs divreiz vairāk Latvijas basketbolistu," uzskata Blūms.

Basketbolists uzskata, ka pateicoties jauniešu sasniegumiem un milzīgajai ažiotāžai basketbols Latvijā viennozīmīgi ir sporta veids numur viens. 

"Neapšaubāmi basketbols ir numur viens sporta veids Latvijā. Jauniešu izlases parādīja lielisku sniegumu. Bet šis sasniegums ir visu cilvēku kopdarbs - spēlētāji, treneri, savienība un visi pārējie. Ir veiksmīgi uzcelta piramīda, kura ir jānotur," atklāja Blūms. 

6

Pēc veiksmīgi aizvadītās sezonas Spānijas augstākajā līgā (ACB), kur tika pārstāvēta Saragosas "Tecnyconta" komanda, Blūms dotajā brīdī ir brīvā aģenta statusā. Pats basketbolists atzina, ka pašlaik prioritāte ir izlase, tādēļ par klubu domās tikai septembrī.

"Noteikti vēlētos uzspēlēt vēl ārzemēs. Šobrīd vairāk koncentrējos izlasei, septembra otrajā pusē redzēsim, kas notiks," atklāja Blūms. 

6

Izlases kapteinis arī atzina, ka ir nožēla, jo komanda nevar būt labākajā sastāvā, taču saprotot šo situāciju, kuru īsti nav iespējams mainīt.

"Klubiem ir ambīcijas, tādēļ viņiem ir bail laist spēlētājus uz izlasēm. Eirolīgā mērķi ir tituli, tādēļ labi saprotu klubu vadības, jo neviens nevēlas, lai viņu spēlētāji satraumētos izlašu laikā. Katrs atslēgas spēlētājs ir svarīgs," sacīja izlases kapteinis. 

6

Pirms kvalifikācijas spēlēm izlasei būs trīs pārbaudes spēles, jau piektdien viesos Espo pilsētā pret Somiju, kas 7.septembrī viesosies arī Rīgā, kā arī 9.septembrī Viļņā pret Lietuvu.

Pēc pirmajām divām spēlēm Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Latviju 29.novembrī gaida cīņa Rīgā pret Melnkalni, bet 2.decembrī viesos būs duelis pret Slovēniju. Visbeidzot trešajā "logā" nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, bet atlase tiks noslēgta 25.februārī izbraukumā ar dueli pret Melnkalni.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO