Džohars Carnajevs un Diass Kadirbajevs

FOTO: AP/Scanpix

Bostonas maratona spridzinātāja Džohara Carnajeva draugs Diass Kadirbajevs ir atbrīvots no ASV cietuma un nodots ASV federālā imigrācijas dienesta amatpersonām, kas plāno viņu izraidīt uz dzimteni Kazahstānu.

ASV federālais Cietumu birojs trešdien nosūtīja Kadirbajevu uz Imigrācijas un muitas dienesta (ICE) apcietinājuma vietu Teksasā pirms viņa "nenovēršamas" izraidīšanas, paziņoja ICE preses sekretārs.

Kazahstānas pilsonim Kadirbajevam 2015.gada jūnijā tika piespriests sešu gadu cietumsods par pierādījumu iznīcināšanu un neziņošanu policijai, lai gan viņš zinājis, ka draugs ir aizdomās turētais.

Kadirbajevs kopā ar vēl diviem draugiem, uzzinot, ka Carnajevs tiek turēts aizdomās par līdzdalību teroraktā, iznesa no studentu kopmītnēm Carnajeva portatīvo datoru un mugursomu ar pirotehniku, bet pēc tam viņi izmeta šīs lietas atkritumos.

Kadirbajevam draudēja vairāk nekā 20 gadi cietumā, taču viņš, atzīstot savu vainu, vienojās ar prokuratūru, kas ieteica viņam piespriest ne vairāk kā septiņus gadus cietumā. Prokurori atzina, ka nav pierādījumu tam, ka Kadirbajevs būtu iepriekš zinājis par šiem sprādzieniem.

FOTO: Reuters/LETA

Pie Bostonas maratona finiša līnijas 2013.gada 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti.

ASV izmeklētāji noskaidroja, ka spridzekļus bija uzstādījuši divi čečenu imigranti - brāļi Carnajevi. Otru teroristu - Tamerlanu Carnajevu - dramatiskas vajāšanas operācijas laikā ASV drošības dienesti likvidēja, bet jaunākais brālis Džohars, kurš vajāšanas laikā guva smagus ievainojumus, galu galā tika sagūstīts.

Carnajevam 2015.gada 24.jūnijā tika piespriests nāvessods sešos punktos par sprādzienu sarīkošanu Bostonas maratona laikā. ASV zvērinātie jau tā paša gada 15.maijā nolēma, ka Carnajevam nāvessods pienākas sešās no 17 apsūdzībām, kas paredz augstāko soda mēru un kurās viņa vainu zvērinātie tādā pašā sastāvā atzina jau iepriekš.

Uzbrukums Bostonas maratonam bija nopietnākais terora akts, kas ASV teritorijā tika pastrādāts kopš 2001.gada septembra, kad islāmistu teroristi uzbruka Ņujorkas Pasaules tirdzniecības centra dvīņu torņiem un Pentagona ēkai Vašingtonā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO