FOTO: TIZIANA FABI/AFP

Pāvests Francisks sestdien sāk vizīti Baltijas valstīs, kuras laikā 22. un 23. septembrī apmeklēs Lietuvu, 24. septembrī viesosies Latvijā, bet 25. septembrī dosies uz Igauniju.

Vizītes sākumā pāvests Viļņā tiksies ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, bet pēc tam Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils uzrunās valdības un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un diplomātiskā korpusa locekļus.

Vizītes pirmajā dienā pāvests apmeklēs Viļņas Žēlsirdības Dievmātes sanktuāriju Aušras vārtu kapelā, kur lūgsies kopā ar audžuģimenēm un ģimenēm, kas grib adoptēt bērnus, tiksies ar jauniešiem Viļņas Katedrāles laukumā un apmeklēs Viļņas katedrāli.

Svētdienas rītā Francisks svinēs Svēto Misi Kauņas Santakas parkā pie Nemunas un Neres satekas, bet pēcpusdienā Kauņas katedrālē tiksies ar priesteriem, semināristiem un konsekrētajām personām.

Pēc tam pāvests atgriezīsies Viļņā, kur apmeklēs Okupāciju un brīvības cīņu muzeju, pieminekli ebreju geto upuriem un pieminekli padomju okupācijas upuriem, kur viņš kopā ar visiem sanākušajiem lūgsies par tiem, kas izcietuši ieslodzījumu vai atdevuši dzīvību par Lietuvas brīvību.

Pirmdien pāvests Francisks ieradīsies Latvijā. Plānots, ka vizītes laikā pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un uzrunās valsts augstākās amatpersonas, sabiedrības pārstāvjus un diplomātisko korpusu, noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, piedalīsies ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā un uzrunās klātesošos, bet pēc tam sveiks cilvēkus pie Svētā Jēkaba katedrāles.

Fotogalerija: Darbi Aglonā pirms pāvesta vizītes

Pēcpusdienā Francisks un viņu pavadošā delegācija dosies uz Aglonu, kur viņš celebrēs Svēto Misi un uzrunās ticīgos Aglonas sanktuārija sakrālajā laukumā.

Pāvesta vizīti Baltijā otrdien noslēgs Igaunijas apmeklējums. Tallinā viņš tiksies ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu, kā arī ar valsts amatpersonām, uzrunās diplomātisko korpusu un tiksies ar jauniešiem Kārļa luterāņu baznīcā. Pēcpusdienā viņam Svētā Pētera un Pāvila baznīcā paredzēta tikšanās ar labdarības organizācijas "Caritas" pārstāvjiem, kam sekos Svētā Mise ar pāvesta homīliju Tallinas Vabaduzes (Brīvības) laukumā.

Pāvests Francisks Lietuvu, Latviju un Igauniju apmeklē gadā, kad Baltijas valstis svin savu simtgadi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO