Pāvests Francisks ieradies vizītē Lietuvā

FOTO: 15min.lt

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien vizītes laikā Lietuvā godināja nacistu un padomju režīmu upuru piemiņu.

Bijušajā Viļņas ebreju geto pāvests nolika vainagu un aizlūdza pie pieminekļa geto upuriem.

Vēlāk pāvests Viļņā apmeklēja Okupāciju un brīvības cīņu muzeju, kas ierīkots bijušajā padomju Valsts drošības komitejas (VDK) cietumā. Apmeklējumā pāvestu pavadīja emeritētais Kauņas arhibīskaps un padomju laika pagrīdes izdevuma "Lietuvos Kataliku Bažnyčios Kronika" ("Lietuvas katoļu baznīcas hronika") redaktors Sigits Tamkevičs, kurš 1983.gadā bija ieslodzīts šajā cietumā.

Uzrunājot tūkstošiem cilvēku, kas bija sapulcējušies pie Okupāciju un brīvības cīņu muzeja, pāvests Francisks sacīja, ka, ņemot vērā tās vēsturi. Lietuva var kļūt par cerības bāku tiem, kas cīnās pret netaisnību.

"Kungs, lai Lietuva ir cerības bāka. Lai tā ir atmiņas un rīcības zeme, kas pastāvīgi ir apņēmības pilna cīnīties ar jebkuru netaisnību." teica pāvests.

Sapulcējušos vidū bija kādreizējie politieslodzītie un izsūtītie.

Jau ziņots, ka pāvests Francisks sestdien ieradās Lietuvā, sākot vizīti Baltijas valstīs

Vizītes sākumā pāvests Viļņā tikās ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, bet pēc tam Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils uzrunāja valdības un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un diplomātiskā korpusa locekļus.

Vizītes pirmajā dienā pāvests arī apmeklēja Viļņas Žēlsirdības Dievmātes sanktuāriju Aušras vārtu kapelā, kur lūdzās kopā ar audžuģimenēm un ģimenēm, kas grib adoptēt bērnus, tikās ar jauniešiem Viļņas Katedrāles laukumā un apmeklēja Viļņas katedrāli.

Svētdienas rītā pāvests vadīja misi Kauņas Santakas parkā. Pēc mises Kauņas  katedrālē pāvests tikās ar priesteriem, semināristiem un konsekrētajām personām.

Pirmdien pāvests   Francisks  ieradīsies Latvijā. Plānots, ka vizītes laikā pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un uzrunās valsts augstākās amatpersonas, sabiedrības pārstāvjus un diplomātisko korpusu, noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, piedalīsies ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā un uzrunās klātesošos, bet pēc tam sveiks cilvēkus pie Svētā Jēkaba katedrāles.

Pēcpusdienā   Francisks  un viņu pavadošā delegācija dosies uz Aglonu, kur viņš celebrēs misi un uzrunās ticīgos Aglonas sanktuārija sakrālajā laukumā.

Pāvesta vizīti Baltijā otrdien noslēgs Igaunijas apmeklējums. Tallinā viņš tiksies ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu, kā arī ar valsts amatpersonām, uzrunās diplomātisko korpusu un tiksies ar jauniešiem Kārļa luterāņu baznīcā. Pēcpusdienā viņam Svētā Pētera un Pāvila baznīcā paredzēta tikšanās ar labdarības organizācijas "Caritas" pārstāvjiem, kam sekos mise ar pāvesta homīliju Tallinas Vabaduzes (Brīvības) laukumā.

Pāvests  Francisks  Lietuvu, Latviju un Igauniju apmeklē gadā, kad Baltijas valstis svin savu simtgadi.

Pāvests ieradies Kauņā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO