Rīgas domes Īpašuma departaments saņēmis iesniegumu, ka Rīgā, Marijas ielā 6, esošā grausta īpašnieki vienojušies par nama atjaunošanas tehniskā būvprojekta izstrādi, aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR).

Līguma noslēgšana par projekta izstrādi ir viens no darbiem, ko dome uzlika īpašniekiem par pienākumu izpildīt, lai beidzot namu sāktu sakārtot. Sākotnējais termiņš līguma iesniegšanai bija 10.septembris, taču tā kā tas savlaicīgi netika izdarīts, 21.septembrī Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija vienojās īpašniekiem piemērot sodu. Pirmajā nedēļā katram īpašniekam tika piemērots 50 eiro liels sods, savukārt 28.septembrī abi īpašnieki saņēma jau attiecīgi 770 un 660 eiro lielus sodus. Decembrī abi īpašnieki saņemtu jau 5000 eiro lielu sodu katru nedēļu.

"Tā kā līgums par būvprojekta izstrādi ir iesniegts, sodus esam apturējuši," sacīja Burovs. Domes lēmums paredz, ka tehniskajam nama atjaunošanas būvprojektam minimālā apjomā jābūt gatavam līdz nākamā gada martam un tam arī jābūt saskaņotam Rīgas pilsētas būvvaldē. "Mums, protams, nav garantijas, ka šī vienošanās nav panākta tikai formāli, lai nebūtu jāmaksā sodi, un, ka viņi tiešām kaut ko darīs. Taču šis vismaz ir mazs cerības stariņš sabiedrībai," sacīja Burovs.

Pēc tam projektam pusotra gada laikā jāsaņem būvatļauja un jāuzsāk būvdarbi. Pēc Burova teiktā, īpašnieki graustu iecerējuši pārbūvēt par dzīvojamo māju.

Nākamais darbs, par kura neizpildīšanu dome var sākt piemērot sodus, ir tehniskās apsekošanas un fasādes monitoringa veikšana. Ja atskaite par apsekošanas un monitoringa rezultātiem nebūs iesniegti līdz 5.oktobrim - īpašniekiem atkal katru nedēļu tiks piemēroti sodi.

Kā ziņots, aprīlī pieņemtais domes lēmums paredz, ka nama īpašniekiem četru mēnešu laikā kopš domes lēmuma bija jānoslēdz līgums par nama sakārtošanas būvprojekta izstrādi, sešu mēnešu laikā pēc šī līguma parakstīšanas tas jāsaskaņo būvvaldē un pusotra gada laikā jāsaņem būvatļauja un jāuzsāk būvdarbi. Ēkas sakārtošana ir jāpabeidz ne vēlāk kā divu gadu laikā pēc būvatļaujas saņemšanas.

Tāpat ēkas īpašniekiem tiks uzticēts reizi divos mēnešos veikt ēkas ārsienu vertikalitātes monitoringu, divas reizes gadā fasādes un jumta tehniskā stāvokļa apsekošanu līdz būvdarbu uzsākšanai, kā arī reizi gadā veikt ēkas tehnisko apsekošanu.

Ēka jau vairāk nekā desmit gadus ir izpelnījusies Rīgas slavenākā grausta statusu. Īpašumu veido zemes vienība 1432 kvadrātmetru platībā, uz kuras atrodas piecstāvu dzīvojamā ēka un pagrabs zem pagalma. Tā ir klasificēta kā B kategorijas vidi degradējoša būve un to īpašniekiem ir piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme.

Ēka pieder Igaunijas pilsonim Tomasam Tolam un Jevgēņijam Petrovam, kurš īpašuma tiesības šī gada sākumā dāvinājumā saņēmis no Ludmilas Baumanes. Uz Tola vārda īpašumtiesības reģistrētas kopš 1997.gada augusta.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams