Viesuļvētras "Maikls" centrs trešdienas pēcpusdienā pēc vietējā laika (trešdienas vakarā pēc Latvijas laika) sasniedzis ASV Floridas štatu, kur applūdušas ielas un nodarīti postījumi; viens cilvēks gājis bojā.

"Maikls" sasniedza Floridas piekrasti kā 4. kategorijas viesuļvētra, tās vēju ātrumam sasniedzot 69 metrus sekundē, taču tad tā strauji zaudēja spēku un pārkvalificēta par tropisko vētru un virzās pāri Džordžijas štata centrālajai daļai, vēju ātrumam sasniedzot 30 metrus sekundē.

Rīkojums evakuēties Floridā tika dots apmēram 370 000 cilvēkiem, taču desmitiem tūkstoši cilvēku nav pakļāvušies varasiestāžu prasībai evakuēties, paziņojušas amatpersonas.

Floridā vētrā gājis bojā viens cilvēks, vairākās apdzīvotajās vietās applūdušas ielas un nodarīti postījumi ēkām. Bez elektroapgādes palikuši apmēram 380 000 cilvēku.

"Mani māc nāves bailes par cilvēkiem, kas izlēma neevakuēties. Šī ir šausmīga vētra," telekanālam CNN sacīja Floridas gubernators Riks Skots, piebilstot, ka gaidāmi "neiedomājami postījumi".

Video: Vētra "Maikls" Floridā

Aptuveni 1000 cilvēku lielajā Meksikobīčā, kur viesuļvētra skāra piekrasti, redzamas postažas ainas, pārplūdušajās ielās peldot mājām, kuras norautas no pamatiem.

Panamasitijā, kur trīs stundas plosījās vētra un lietusgāzes, ielas ir faktiski neizbraucamas, kurās guļ koki, satelītšķīvji un luksofori.

ASV prezidents Donalds Tramps izsludinājis Floridā, Alabamā un Džordžijā ārkārtas stāvokli, kas dos iespēju šiem štatiem izmantot federālo palīdzības fondu līdzekļus un saņemt atbalstu no Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes (FEMA).

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO