Nedēļu pēc vētras "Maikls" ASV Floridas štatā joprojām pazuduši vairāk nekā 1000 cilvēki, trešdien paziņojusi organizācija, ka veic meklēšanu.

Simtiem brīvprātīgo turpina meklēt vairāk nekā 1135 cilvēkus, kuri vētras laikā zaudēja kontaktus ar tuviniekiem un kuru atrašanās vieta vēl nav noskaidrota. Meklēšanu koordinē organizācija "CrowdSource Rescue".

Lielākā daļa pazudušo cilvēku ir no Panamasitijas un daudzi ir gados veci cilvēki, slimi, nabadzīgi vai dzīvojuši vieni, norādīja viens no "CrowdSource Rescue" dibinātājiem.

Floridas amatpersonas nav devušas skaitli, cik cilvēki tiek uzskatīti par pazudušiem.

Iespējams, pazudušie ir vētras laikā patvērušies pie draugiem vai paziņām un nav miruši.

"CrowdSource Rescue" norāda, ka lielo pazudušo skaitu daļēji var izskaidrot ar mobilo sakaru un elektroapgādes traucējumiem vētras laikā.

"Maikls" skāra Floridas ziemeļrietumu piekrasti pagājušajā trešdienā, atnesot līdzi plūdus un nodarot plašus postījumus.

Aptuveni 35 000 Floridas iedzīvotāju pēc vētras ir zvanījuši Federālajai ārkārtas situāciju pārvaldei (FEMA), lūdzot palīdzību, un pārvalde jau apstiprinājusi miljonu ASV dolāru palīdzību vētras skartajiem apgabaliem, atklāja FEMA preses pārstāvis.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO