Valsts prezidents Raimonds Vējonis

FOTO: Edijs Pālens/LETA

​Valsts prezidents Raimonds Vējonis 19. oktobrī Rīgas pilī turpinās tikties ar 13. Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem, uzņemot "Jauno konservatīvo partiju" (JKP), "KPV LV" un "Saskaņu", aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Plkst. 15 Vējonim plānota tikšanās ar JKP pārstāvjiem, plkst. 15.45 ar partijas "KPV LV" pārstāvjiem, bet plkst. 16.30 ar partijas "Saskaņa" pārstāvjiem.

Fotogalerija: Valsts prezidents tiekas ar partiju apvienību "Attīstībai / Par!' pārstāvjiem

Vējonis cer sagaidīt partiju redzējumus, gan par iespējamo sadarbības modeli, gan par to, ko tās redz kā galvenos veicamos uzdevumus nākamajai valdībai un koalīcijai.

"Tikšanās laikā es runāšu ar partijām par to redzējumu, kas būtu veicamie uzdevumi, par ko tās iestāsies jaunajā koalīcijā un kādus sadarbības partnerus tās redz," skaidroja Vējonis, piebilstot, ka viņam ir svarīgi, lai nākamā koalīcija turpinātu iesākto eiroatlantisko kursu ārpolitikā, un šajā ziņā nekas nedrīkstot mainīties.

"Tāpat ir būtiski, lai turpinātos ieguldījumi Latvijas drošībā, un te, pirmkārt, ir runa par to, ka ieguldījumam aizsardzībā jābūt ne mazākam par 2%. Tāpat svarīga man būs koalīcijas gatavība veikt sabiedrībai nepieciešamās reformas, tajā skaitā izglītībā un veselībā, kā arī, iespējams, kādās citās jomās," norādīja Valsts prezidents.

Vējonis arī apliecināja, ka izvēles brīdī vadīsies pēc tā, vai potenciālajiem kandidātiem uz Ministru prezidenta amatu un ministra amatiem nākotnē nebūtu problēmu ar pielaides valsts noslēpumam saņemšanu. "Tas ir svarīgi, jo valdībā jāstrādā ļoti daudz ar dokumentiem, kur ir nepieciešama pielaide. Lai valdība būtu lemt un darboties spējīga, pielaides nepieciešamas visiem cilvēkiem," uzsvēra Valsts prezidents.

Viņš gan norādīja, ka viņam nav ziņu par to, vai kādam no pašreizējiem politisko partiju premjera kandidātiem varētu būt problēmas ar pielaidi, jo to varēšot pateikt atbildīgie dienesti. "Ja kādu cilvēku piedāvā par premjera kandidātu, tad partija, pieļauju, zina, vai šim cilvēkam ir kādas potenciālas problēmas šajā jautājumā," teica Vējonis.

Uz jautājumu, vai Valsts prezidents šoreiz valdības veidošanu varētu uzticēt "Saskaņai" kā uzvarētājai vēlēšanās, Vējonis atbildēja, ka šī partija ne vienu reizi vien uzvarējusi vēlēšanās.

"Jaunievēlētās tā saucamās latviskās partijas priekšvēlēšanu diskusijā un pēc vēlēšanām ir deklarējušas, ka ar "Saskaņu" neplāno sadarboties, tādēļ man izvēles izdarīšanas brīdī par premjera kandidātu, ir jāvadās no Satversmes. Tās 59. pants nosaka, ka Ministru prezidentu un viņa piedāvātos ministru apstiprina Saeimas vairākums. Tātad, man jābūt pārliecinātam, ka tajā brīdī, kad kādu nosaukšu, potenciālajam premjera kandidātam un viņa piedāvātajiem ministriem būs Saeimas vairākuma atbalsts," sacīja Vējonis.
 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO