Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā tiesisko palīdzību Latvijas policijai sniedz Lietuva, Polija, Vācija un vēl divas valstis, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

"Šis noziegums nav nedz lokāli organizēts, nedz izpildīts tikai un vienīgi Latvijas teritorijā," skaidrojis Valsts policijas pārstāvis Andrejs Grišins, "te ir daudznacionāla organizēta noziedzība, no konkrētām detaļām atturēšos. Ja mēs neko nezinātu, mēs neuzdotu citām valstīm konkrētus jautājumus."

Palīdzība esot prasīta arī ASV federālajam izmeklēšanas dienestam, jo Bunkus februāra beigās Vašingtonā ticies ar kādu bijušo ASV Valsts departamenta darbinieku, lai runātu par "ABLV bank" un Bunkus kā iespējamu tās likvidatoru.

Ar Bunkus slepkavības izmeklēšanu nodarbojas Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvalde (KIP). Izmeklētāju grupu piecu cilvēku sastāvā KIP 1. nodaļā vadot izmeklētājs Oļegs Koļcovs, kuram esot sešu gadu darba pieredze kriminālpolicijā.

Bruņotajā uzbrukumā izmantota automašīna ar viltotām numura zīmēm. Tai bija kravas kaste, kas pārvilkta ar sarkanīgu tentu. No turienes slepkavas šāvuši ar Kalašņikova automātu, kas ražots bijušajā PSRS teritorijā.

Nogalinātā advokāta automašīnā videoreģistrators bijis saplīsis un nozieguma brīža ieraksta neesot.

Bunkus tika nošauts 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO