Kristaps Porziņģis

FOTO: AFP/SCANPIX

Oktobra sākumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Ņujorkas "Knicks" paziņoja, ka nepagarinās latviešu superzvaigznes Kristapa Porziņģa debitanta līgumu. Šāds gājiens bija gaidāms, taču vai "Knicks" klubs nožēlos savu rīcību? Kādi ir galvenie riski un draudi Ņujorkas klubam?

Abas puses varēja vienoties par debitanta līguma pagarināšanu, taču tas nenotika, kā jau to iepriekš prognozēja Ziemeļamerikas mediji.

Pašlaik Porziņģim, kurš atkopjas no smaga ceļgala savainojuma, ar "Knicks" ir spēkā līgums vēl uz šo sezonu, kas paredz 5 697 054 dolāru (4 919 765 eiro) atalgojumu. Savukārt uz nākamo sezonu debitanta kontrakta ietvaros Ņujorkas klubs varēja veikt kvalifikācijas piedāvājumu 7 514 414 dolāru (6 488 518 eiro) apmērā.

Nākamajā vasarā Porziņģis kļūs par ierobežoti brīvo aģentu, kas "Knicks", ja tā nepanāks ar viņu savlaicīgu vienošanos, ļaus piemēroties jebkura cita NBA kluba piedāvātajam. Tiesa, sagaidāms, ka latvietis nākamajā vasarā noslēgs ienesīgu ilgtermiņa līgumu ar Ņujorkas klubu. Zīmīgs faktors arī būs tas, kā basketbolists atgriezīsies laukumā pēc gūtās traumas.

Bijušais līgas basketbolists Treisijs Makgreidijs, kurš tagad strādā par ESPN basketbola analītiķi uzskata, ka šis bija pareizais lēmums. 

"Esmu pārliecināts, ka Porziņģim un "Knicks" kluba vadībai ir bijušas runas par nākotnes darījumiem. Uzskatu, ka Ņujorka par viņu maksās visu iespējamo summu, taču viņiem ir jāredz, kādus spēlētājus vēl ir iespējams dabūt savā sastāvā," uzskata Makgreidijs. 

2

Savukārt Pols Pīrss uzskata, ka Ņujorka varētu arī izvēlēties nepagarināt līgumu ar latviešu superzvaigzni, ņemot vērā viņa veselības problēmas. 

"Es nebūtu tik drošs par to, ka "Knicks" maksās par Porziņģi jebkādu naudas summu. Viņš ir lielisks spēlētājs, taču iepriekšējā sezonā guva smagu traumu. Vai būtu prātīgi parakstīt ilgtermiņa līgumu ar spēlētāju, kurš šosezon, iespējams, nedosies laukumā? Nedomāju gan," uzskata Pīrss. 

2

FOTO: Reuters/LETA

Savā ziņā var piekrist Pīrsa teiktajam par to, ka gadījumā, ja Ņujorkas klubs izvēlas pagarināt līgumu ar savu superzvaigzni, tad tas ir liels risks visam klubam, protams, tas attiecas uz gadījumu, ja Porziņģis šosezon nespēlē. Taču ņemot vērā to, cik smagi strādā basketbolists, lai atgrieztos atpakaļ labāks un spēcīgāks, gribas domāt, ka Porziņģis visiem pierādīs, ka šī trauma nebūs traucēklis viņa nākotnes spožajiem sasniegumiem. 

Protams, "Knicks" komandai nākamajā vasarā piederēs gala vārds, jo tai būs iespēja pielīdzināt jebkuras komandas piedāvājumu. Taču, ja Porziņģis šosezon nepiedalās nevienā spēlē, bet nākamajā vasarā kāda komanda piedāvā latviešu basketbolistam maksimālo līgumu. Vai Ņujorkas klubs riskēs un pielīdzinās šo līgumu? Gribētos ticēt, ka jā. 

Lielākais risks "Knicks" klubam ir latviešu basketbolista došanās prom no Ņujorkas. Tas nozīmētu, ka Ņujorkas vienībai nāktos atkal sākt savu pārbūvi no jauna. Līdzjutēji to kluba vadībai nepiedotu, taču šāda iespējamība pastāv. 

Porziņģis, aizvadot vien nedaudz vairāk kā pusi no iepriekšējās sezonas jeb 48 spēles, bija rezultatīvākais komandas spēlētājs ar vidēji 22,7 gūtajiem punktiem. Viņš bija arī otrs labākais cīņā par atlēkušajām bumbām, vidēji mačā sakrājot 6,6 bumbas zem groziem. Tāpat viņš ar 2,4 bloķētājiem metieniem bija labākais komandā šajā rādītājā.

"Knicks" klubs Porziņģi izvēlējās 2015.gada draftā ar kopējo ceturto numuru. Līdz šim viņš savas NBA karjeras laikā katrā no mačiem vidēji iemetis 17,8 punktus un izcīnījis 7,1 atlēkušo bumbu.

Ņujorkas vienība aizvadītajā sezonā jau piekto reizi pēc kārtas nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO