FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas nacionālā futbola komanda šodien aizvadīs UEFA Nāciju līgas D divīzijas pirmās grupas noslēdzošo maču, viesos tiekoties ar Andoras valstsvienību. Spēle sāksies plkst. 19, un to tiešraidē translēs kanālā "TVPlay Sports". 

Somijas speciālista Miksu Pātelainena vadītā Latvijas izlase novembra sasaukumu sāka Astanā, kur pagājušajā nedēļā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Kazahstānas valstsvienību. 

Savukārt Andora iepriekšējā spēlē negaidīti savu līdzjutēju priekšā izcīnīja neizšķirtu 1:1 pret grupas līderi Gruziju. 

Gruzija jau nodrošinājusi uzvaru grupā un nākamajā gadā varēs cīnīties par pirmo vietu D divīzijā un ceļazīmi uz 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

 

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē pirmajā riņķī "Daugavas" stadionā Rīgā Andora ar Latviju spēlēja bezvārtu neizšķirti. 

Pātelainens, nosaucot kandidātu sarakstu novembra mačiem, pirmo reizi sastāvā iekļāva vārtsargu Robertu Ozolu, aizsargu Antoniju Černomordiju un pussargu Alekseju Saveļjevu.

Latvijas izlases galvenais treneris jau iepriekš izteicās, ka sastāvā ir iekļauti futbolisti, kuriem ir nelieli savainojumi, tādēļ vēl varētu tikt veiktas izmaiņas. Viena spēlētāju rotācija notika, jo pussarga Aleksandra Fertova vietā uz izlasi tika izsaukts balsta pussargs Igors Tarasovs, kurš gan pēdējā laikā spēlē centra aizsarga pozīcijā. Savukārt ģimenes apstākļu dēļ uz Kazahstānu nedevās Vladmirs Kamešs.

Salīdzinot ar iepriekšējo sasaukumu, bez jau minētajiem debitantiem klāt nākuši aizsargs Vladislavs Gabovs, pussargs Vladimirs Kamešs un uzbrucējs Roberts Uldriķis. Savukārt sastāvā šoreiz nav iekļauti aizsargi Gints Freimanis un Aleksandrs Solovjovs, kā arī pussargs Ivans Lukajnovs un uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

FIFA rangā Latvija atrodama 132. vietā, bet Andora ir pozīciju zemāk.

UEFA Nāciju līgā izlases pēc ranga ir sadalītas četrās divīzijās, Latvijai spēlējot vājākajā no tām jeb D divīzijā. Tajā ir četras grupas, katrā pa četrām vienībām, tām līdz novembra beigām aizvadot divu apļu turnīru. Grupu uzvarētāji savukārt vēlāk noskaidros divīzijas labāko komandu, kura iegūs ceļazīmi uz 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

Līdz ar to UEFA Nāciju līga ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas sāksies 2019.gada martā. Šoreiz Eiropas čempionāta finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņems automātisku ceļazīmi.

Finālturnīram 20 izlases kvalificēsies pēc grupu turnīra, kamēr vēl četras tiks noskaidrotas starp 16 valstsvienībām, kuras uzvarējušas savās Nāciju līgas grupās. Katras divīzijas ietvaros līdz ar to sacentīsies četras labākās vienības, uzvarētājām iegūstot ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Tāpēc ir skaidrs, ka finālturnīrā iekļūs vismaz viena izlase no D divīzijas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO