Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) ir atsaucis sākotnējo piedāvājumu par iespējamo Ministru kabineta sastāvu un tuvākajās dienās piedāvās partijām atbalstīt "bezpartejisku profesionāļu veidotu valdību", aģentūrai LETA pavēstīja politiķis.

"Ir savilktas sarkanās līnijas krustām šķērsām, un acīmredzot ir pamats uzskatīt, ka deputāti labprātāk grib saņemt aptuveni 3000 eiro algu, bet nevirzīties uz priekšu, baidīties pieņemt nepopulārus lēmumus, strādāt, veidot valdību," pēc tikšanās ar politisko partiju pārstāvjiem žurnālistiem sacīja Gobzems.

Viņa vērtējumā pašlaik sarunas ir nostājušās pozīcijā, ka atbalsta balsis viņa valdībai ir un vienlaikus to it kā nav.

Līdz ar šādu soli Gobzems Ministru kabinetā piedāvā samazināt ministru skaitu. Tādējādi viņš atgriežoties pie priekšvēlēšanu laikā dotajiem solījumiem, atsakoties no pēc vēlēšanu laikā īstenotajiem kompromisiem, skaidroja Gobzems. KPV LV pirms vēlēšanām solīja ministriju skaitu samazināt līdz sešām.

Šodien viņš ar savu izšķiršanos iepazīstināja vēl palikušos valdības veidošanas sarunu partnerus - tā dēvēto labēji centrisko partiju pārstāvjus no Jaunās konservatīvās partijas, Zaļo un zemnieku savienības, Visu Latvijai - Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Jaunās vienotības. 

Politiķis norādīja, ka izšķīries par labu profesionāļu valdības veidošanai, jo pēc tam, kad šajā valdības veidošanas procesā bija uzklausītas partiju intereses, atsevišķi politiskie spēki "vilcinās un negrib strādāt Latvijas tautas labā, bet saņemt algu".

Gobzems sola, ka darbam valdībā piedāvās "labākos no labākajiem" kandidātiem, kuri gan nav zināmi. Politiķis akcentēja, ka aicinās Latvijas sabiedrību un sociālos partnerus valdības sastāva veidošanā piedalīties ne tikai vārdos, bet arī ar praktisku iesaisti. 

Daži cilvēki jau esot piekrituši strādāt Gobzema vadītajā valdībā, politiķis arī esot atradis "ļoti labu finanšu ministra amata kandidātu", stāstīja Gobzems. Daži citi pagaidām vēl neesot snieguši pozitīvu atbildi.

Lai apspriestu iespējamos kandidātus, kurus varētu piedāvāt arī sociālie partneri, politiķim šodien esot sarunātas sarunas ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvjiem. Tāpat Gobzems sagaida, ka profesionāļu valdības izveidē iesaistīsies arī plašāka Latvijas sabiedrība.

Gobzems cer, ka politiskie spēki atsauksies uz viņa piedāvājumam, "lai apliecinātu gatavību strādāt valsts labā". 

Politiķis norādīja, ka sagaida visu 100 deputātu atbalstu savai valdībai. Viņš gan tieši neatbildēja uz vaicājumu, vai tas nozīmētu atbalsta meklēšanu arī partijā Saskaņa, politiķim norādot, ka turpmāk sarunas varētu veidoties citādākos formātos.

Politiķis precīzi neatbildēja uz jautājumu, kuras partijas mudinās atbalstīt viņa valdību, norādot, ka mēģinās panākt visa parlamenta atbalstu.

Gobzems teica, ka visus darbus - izveidot valdības deklarāciju, vienoties ar topošajiem ministriem - tehniski varētu izdarīt līdz ceturtdienai. Savukārt pirmdien, 10. decembrī, viņš varētu iepazīstināt ar topošās valdības sastāvu.

Gobzems pirmdien pēcpusdienā arī lūdzis tikšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, taču precīzs tikšanās laiks vēl nav saskaņots. Prezidentam iecerēts izskaidrot situāciju un likt priekšā Gobzema piedāvājumu par valdību.

Gadījumā, ja profesionāļu valdības plāns tiks noraidīts, tad viņš aicinās prezidentu sākt procedūru, lai balstiesīgie lemtu par Saeimas ārkārtas vēlēšanām.

Pašreizējā parlamentā cita valdība Latvijā būs iespējama tikai un vienīgi tad, ja deputāti sāks staigāt no partijas un partiju, ja tiks pirktas deputātu balsis. Tas varot nodarīt "milzu kaitējumu" jau tā uzticību nebaudošam parlamentam.

Gobzems šodien ar šo savu "plānu B" iepazīstināja citas partijas, kuru pārstāvji pameta sarunas, sakot, ka tām neesot īsti ko komentēt.

Gobzema piedāvājums faktiski pilnībā sakrīt ar ekspolitiķa Aināra Šlesera pozīciju, kuru viņš šodien izklāstījis Dienas Biznesā. Intervijā Šlesers mudina veidot profesionāļu valdību, par kuru nobalsotu pat Saskaņa. 

Šlesers Gobzemā saskata līderi, "kurš ir spējīgs aiz sevis līdzi aizraut cilvēkus", tāpēc Saeimas deputātiem esot jādara viss, lai Gobzema valdība tiktu apstiprināta.

Gobzems pēc tikšanās ar partiju pārstāvji atzina, ka Šlesers ir izklāstījis viņam līdzīgas idejas par profesionāļu valdību. Gobzems vērtēja, ka šāda intervija apgrūtina viņa iespējas izveidot valdību, tomēr noliedza, ka šo jautājumu būtu pārrunājis ar Šleseru.

Fotogalerija: Gobzems tiekas ar piedāvātajā valdības modelī iekļauto partiju pārstāvjiem

 
Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams