Martins Dukurs

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Siguldas kamaniņu trasē šodien tiek aizvadītas Pasaules kausa pirmā posma sacensības skeletonā vīriešiem un bobsleja divniekos.

Sacensības ievadīs vīriešu skeletonisti, kuriem pirmais brauciens būs plkst.9.30, bet pēc tam notiks arī otrais brauciens. Latviju šajā posmā pārstāvēs pieredzējušie brāļi Martins un Tomass Dukuri, kā arī Ivo Šteinbergs, kuram šī būs debija šāda mēroga sacīkstēs.

Savukārt plkst.13 sacensības uzsāks bobsleja divnieki, tiem arī veicot divus braucienus. Latviju pārstāvēs pilotu Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa ekipāžas. Tikmēr Latvijas izlases līderis Oskars Melbārdis sakopj savu veselību un šo sezonu pat varētu izlaist pilnībā.

Šodienas sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Galerija: Skeletontisti gatavojas Pasaules kausa posmam Siguldā

Pagājušajā sezonā 34 gadus vecais M.Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā, godalgu no rokām izlaižot pēdējā braucienā, turklāt pastāvēja varbūtība, ka viņš savai sportista karjerai liks punktu. Tomēr latvietis ir apņēmies turpināt startēt un varētu piedalīties 2022.gada Pekinas Olimpiādē. Viņš savā karjerā ir ieguvis astoņus Pasaules kausus, bet pagājušajā sezonā palika ceturtais.

Tikmēr 37 gadus vecais T.Dukurs šī gada Olimpiādē bija piektais, bet Pasaules kausa ieskaitē viņš pamanījās būs augstāk par savu brāli - trešais.

Savukārt 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Melbārža. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Visbeidzot Šteinbergs un Bērziņš Pasaules kausa apritē vēl nav startējuši, tāpēc Siguldā viņiem gaidāma debija.

Galerija: Bobslejisti gatavojas Pasaules kausa posmam Siguldā

Svētdien tiks aizvadītas sacensības sieviešu skeletonā un vēl vienas sacīkstes vīriešu divniekiem.

Jaunā Pasaules kausa sezona Siguldā sākās piektdien, kad sieviešu bobsleja sacensībās triumfēja olimpiskā čempione Mariama Jamanka no Vācijas.

Šīs sezonas Pasaules kausa izcīņā būs astoņi posmi.

Pasaules kausa posms Siguldā norisinājās arī 2004.gada februārī, sacensībām notiekot bobslejā sievietēm un skeletonā. Vīru sacensībās uzvaru toreiz svinēja Tomass Dukurs, kuram tā arī palikusi vienīgā zelta medaļa Pasaules kausa posmos.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc lemts, ka Latvijā norisināsies divas vīru divnieku sacensības. Nākamajā posmā Vācijas trasē Vinterbergā notiks divas sacensības četriniekiem.

Sezonas turpinājumā notiks vēl divi etapi Vācijā, bobslejistus un skeletonistus uzņemot Altenbergas un Kēnigszē trasēm, janvāra vidū sportisti spēkosies Īglsas trasē Austrijā, mēneša beigās būs sacensības Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies pasaules čempionāts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO