FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Briselē no Francijas pārņemtās "dzelteno vestu" kustības protestu laikā sestdien aizturēti aptuveni 400 cilvēki, ziņo policija.

Briseles policijas pārstāve pavēstīja, ka sadursmēs viens policists guvis ievainojumus un nogādāts slimnīcā, taču viņa dzīvībai briesmas nedraud.

Policijas pārstāve piebilda, ka demonstranti nodarījuši pilsētai "zināmu kaitējumu", taču tagad situācija atkal pakļauta kontrolei.

Protestos saskaņā ar policijas aplēsēm piedalījies aptuveni tūkstotis cilvēku, un policijai bija jāpielieto asaru gāze, lai demonstrantus izklīdinātu.

Kā jau ziņots, aptuveni 500 protestētāju, kas pieprasīja premjerministra Šarla Mišela atkāpšanos, uzsāka gājienu uz Eiropas Savienības (ES) iestāžu kvartālu, kuru, veicot piesardzības pasākumus, bija norobežojusi policija, kas uzslējusi barikādes, liedzot apkaimē iekļūt gan gājējiem, gan autobraucējiem.

Nelielai ļaužu grupai tomēr izdevās izlauzties caur policijas barikādi, un protestētāji kārtības sargus sāka apmētāt ar pudelēm un nolauztajām ceļazīmēm, uz ko policija reaģēja, pielietojot asaru gāzi.

Tikmēr vairākus simtus liela protestētāju grupa bloķēja maģistrālo ielu pie ES kvartāla.

Blakus ielā policija, izmantojot ūdensmetēju, izklīdināja vairākus simtus citu demonstrantu, kas arī mēģināja bloķēt satiksmi.

Traucēta tika arī dzelzceļa satiksme.

Kārtības uzturēšanai Beļģijas galvaspilsētā bija mobilizēti vairāki simti policistu.

Fotogalerija: "Dzelteno vestu" protesti Briselē 8. decembrī

Vēl pirms sākās nekārtības policija ziņoja, ka, veicot preventīvās pārbaudes, Briselē aizturēti vairāk nekā 70 cilvēki.

Jaunieši sestdien bloķēja arī lielceļu, kas savieno Briseli un Francijas pierobežā esošo Rekemu.

Barikādes tika uzslietas arī pie Beļģijas un Francijas robežas netālu no Adinkerkes.

Tā dēvēto dzelteno vestu kustību Francijā sākotnēji izraisīja valdības lēmums paaugstināt akcīzes nodokli degvielai, bet pakāpeniski tā izvērsusies daudz plašākos protestos, atspoguļojot vispārējo sabiedrības neapmierinātību ar prezidenta Emanuela Makrona politiku.

Tagad protestu kustība sākusi pārsviesties arī uz kaimiņvalstīm, tostarp uz Beļģiju, kur tā īpaši skārusi frankofono Valoniju.

Jau pagājušajā sestdienā "dzelteno vestu" protesti, kuros Briselē piedalījās aptuveni 300 cilvēku, izvērtās vardarbīgās sadursmēs, kuru laikā tika aizdedzinātas divas policijas patruļmašīnas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO