FOTO: AFP/SCANPIX

Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons pieprasa Krievijai nekavējoties atbrīvot visus nelikumīgi aizturētos Ukrainas jūrniekus bez jelkādu priekšnosacījumu izvirzīšanas, teikts piektdien, 28. decembrī, izplatītajā abu līderu paziņojumā.

Merkele un Makrons arī pieprasa, lai Krievija nodrošina netraucētu kuģu satiksmi Kerčas šaurumā.

Vācijas un Krievijas līderi pauž bažas par cilvēktiesību situāciju Krievijas okupētajā Krimā, spēka pielietošanu Kerčas šaurumā, kā arī ļaunprātību, kontrolējot Azovas jūru.

Vienlaikus Merkele un Makrons atzinīgi izsakās par pamiera vienošanos Donbasā. Līderi apstiprina, ka arī turpmāk pieliks pūles, lai tiktu īstenotas Minskas vienošanās.

6

Krievijas bruņotie spēki 25. novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Foto: Krievija apcietina sagūstītos ukraiņu jūrniekus

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO