Sprādzienā cietušais tūristu autobuss Gizā, Ēģiptē, 2018. gada 28. decembrī

FOTO: AP Photo/Nariman El-Mofty

Ēģiptes policija sestdienas rītā nogalinājusi 40 teroristus, veicot virkni reidu pēc piektdien sarīkotā sprādziena netālu no Gīzas piramīdām, kurā tika nogalināti četri cilvēki - trīs Vjetnamas tūristi un gids ēģiptietis.

Divos reidos Gīzas rajonā nogalināti 30 teroristi, bet vēl desmit nogalināti Sīnāja pussalas ziemeļos, paziņoja Iekšlietu ministrija.

Kā teikts ministrijas paziņojumā, varasiestādes rīkojušās pēc informācijas saņemšanas, ka aizdomās turamie gatavojuši virkni uzbrukumu valsts iestādēm, tūrisma objektiem un baznīcām.

3

Policija reidos atradusi lielu daudzumu ieroču un munīcijas, kā arī materiālus bumbu izgatavošanai, paziņoja ministrija.

Spridzekļa eksplozijā, kas notikusi pulksten 18.15 (pēc vietējā un Latvijas laika), arī ievainoti 11 Vjetnamas tūristi un autobusa šoferis ēģiptietis.

Improvizētais spridzeklis bija novietots ielas malā netālu no mūra. Tas eksplodēja, garām braucot autobusam, kurā atradās šoferis, gids un 14 vjetnamiešu tūristi.

Fotogalerija: Terorakts Ēģiptē

Ēģiptes tūrisma industrija vēl tikai cenšas atgūties no pēdējos gados pieredzētajiem teroraktiem un iekšējās nestabilitātes.

Ēģiptes drošības spēki gadiem ilgi Sīnāja pussalā cīnās pret islāmistu nemierniekiem, kas aktivizējās pēc tam, kad armija 2013. gadā gāza pirmo demokrātiskās vēlēšanās ievēlēto valsts prezidentu Mohamedu Mursi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO