Kristaps Porziņģis.

FOTO: AP/Scanpix

Latvijas lielākā zvaigzne Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis gaidāmajā vasarā kļūs par ierobežoti brīvo aģentu. Kā vēsta portāls NetsDaily, tad Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" komanda gatavojas latviešu zvaigznei piedāvāt maksimālo līgumu.

Porziņģis šajā vasarā kļūs par ierobežoti brīvo aģentu, kas "Knicks", ja tā nepanāks ar viņu savlaicīgu vienošanos, ļaus piemēroties jebkura cita NBA kluba piedāvātajam. 

Basketbola apskatnieks Stefans Bondijs uzskata, ka Porziņģis vēlas uzvarēt, savukārt Ņujorkas "Knicks" vienība tam nav pat tuvumā. "Nets" ir kļuvusi (beidzot!) par sakārtotu organizāciju, kamēr Ņujorkā valda pamatīgs bardaks. Kopš 2015. gada "Knicks" ir bijuši četri galvenie treneri.

"Bruklinas vienības ģenerālmenedžeris Šons Marks ir ļoti liels Porziņģa spēles cienītājs. "Nets" organizācijai ir vēsture ar maksimālo līgumu piedāvāšanu ierobežoti brīvajiem aģentiem. Tuvi avoti ziņo, ka Bruklina piedāvās latvietim līgumu," atzinis Bondijs.

5

Kristaps Porziņģis

FOTO: Reuters/LETA

Skaidrs, ka vairākas komandas gatavos piedāvājumus Porziņģim, taču Bruklinas pluss ir arī tas, ka 23 gadus vecais latvietis varētu palikt dzīvot savā līdzšinējā mājvietā. Zināms, ka Porziņģim patīk lielo pilsētu aura. 

Bondijs piebilst, ka ir arī bijuši daži incidenti, kuri signalizē, ka Porziņģis nav īsti apmierināts ar "Knicks" organizāciju. "Zināms, ka viņam īsti nepatīk veids, kā Dolans vada "Knicks" vienību. Kā arī Porziņģis īsti nav atzinis, ka viņš ir gatavs šovasar parakstīt līgumu tikai ar Ņujorkas komandu," atzinis Bondijs.

Pagaidām nav skaidrības, kad latviešu superzvaigzne varētu atgriezties NBA laukumos. Ņujorkas klubs iepriekš pauda nostāju, ka nesteigsies ar Porziņģa sūtīšanu laukumā.

Pārbūvē esošā "Knicks" ar deviņām uzvarām 38 spēlēs Austrumu konferencē ieņem 14.vietu un, visticamāk, pavasarī nepretendēs uz dalību izslēgšanas turnīrā.

"Knicks" klubs Porziņģi izvēlējās 2015.gada draftā ar kopējo ceturto numuru. Līdz šim viņš savas NBA karjeras laikā katrā no mačiem vidēji iemetis 17,8 punktus un izcīnījis 7,1 atlēkušo bumbu.

Bruklinas "Nets" komandā savu debija sezonu aizvada latviešu basketbolists Rodions Kurucs, kurš 21 spēlē vidēji spēlē guvis 8,7 punktus, kā arī izcīnījis 3,9 atlēkušās bumbas. "Nets" ar 18 uzvaram un 21 zaudējumu Austrumu konferencē ieņem 9. vietu un cīnās par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. 

Galerija: Basketbola spīdeklis Kristaps Porziņģis

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO