Apšaude Nairobi

FOTO: Reuters/AP/Scanpix

Vienam no Nairobi greznajiem viesnīcu un biroju kompleksiem, kas atrodas Vestlendsas apkaimē, otrdien uzbrukuši teroristi, un saņemtas pagaidām neapstiprinātas pirmās ziņas par nogalinātajiem.

Uzbrukums "DusitD2" kompleksam, kur atrodas pieczvaigžņu viesnīca ar 110 numuriem, restorāns, vairākas ārvalstu uzņēmumu izmantotas biroju ēkas un banku kantori, sākās ap pulksten 15 (ap pulksten 14 pēc Latvijas laika).

Kaujinieki apmētāja ar spridzekļiem automašīnas kompleksa autostāvvietā, bet pēc tam ielauzās viesnīcas foajē, kur viens no teroristiem uzspridzinājās, žurnālistiem pavēstīja Kenijas policijas priekšnieks Džozefs Boinets.

2

Sprādzieni bijuši dzirdami arī aptuveni piecus kilometru attālumā esošajā aģentūras AFP vietējā birojā.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmies Somālijas islāma ekstrēmistu grupējums "Al Shabab", pavēstot, ka tā kaujinieki turpina cīņu kompleksa iekšienē.

2

Ar starptautisko teroristisko organizāciju "Al Qaeda" saistītais grupējums paziņojumu par atbildības uzņemšanos izplatījis ar savas radiostacijas "Andalus" starpniecību.

Boinets apstiprinājis, ka zināms skaits viesnīcas iemītnieku guvuši "nopietnus ievainojumus", taču viņu skaitu neprecizēja.

Savukārt AFP fotogrāfs ziņo, ka uzbrukumā nogalināti vismaz pieci cilvēki, kuru mirstīgās atliekas viņš redzējis uz restorāna terases. Savukārt slimnīcas amatpersonas aģentūrai "Reuters" ziņojušas par vismaz septiņiem nogalinātajiem un astoņiem ievainotajiem.

Tikmēr kāds avots policijā, kas vēlējies palikt anonīms, AFP sacījis, ka redzējis līdz pat 14 nogalinātajiem.

2

Policijas īpašo uzdevumu vienības pēc stundu ilgas intensīvas apšaudes ar teroristiem sāka evakuēt kompleksā strādājošos, kas bija iebarikādējušies savos birojos.

Taču vēl sešas stundas pēc uzbrukuma sākuma nav skaidrs, cik cilvēku vēl slēpjas biroju ēkās vai viesnīcā.

2

Policijas priekšnieks paziņojis, ka īpašo uzdevumu vienības kontrolē sešus no septiņiem viesnīcas stāviem un šobrīd pārņem savā kontrolē citas kompleksa ēkas.

Viņš piebildis, ka policija cenšas izsvēpēt izdzīvojušos teroristus, kas aplenkti kompleksa iekšienē.

Kāds privātais apsargs AFP reportierim notikuma vietā pastāstījis, ka redzējis, kā kompleksā ieiet četri "bandīti".

Savukārt cits AFP žurnālists redzējis, kā policijas sapieri uzspridzina automašīnu, ar kuru uzbrucēji esot ieradušies.

Kopš 2011. gada, kad Kenija nosūtīju armiju uz Somāliju cīņai ar islāmistu kaujiniekiem, valsts piedzīvojusi virkni islāma ekstrēmistu uzbrukumu.

2

Fotogalerija: Apšaude Nairobi viesnīcu kompleksā

2013. gada septembrī "Al Shabab" kaujinieki Nairobi iebruka ārzemnieku iecienītajā iepirkšanās centrā "Westgate", kur 80 stundas ilgušā aplenkuma laikā noslepkavoja 67 cilvēkus.

Divus gadus vēlāk, 2015. gada 2. aprīlī, grupējums veica savu visasiņaināko uzbrukumu Kenijā, Moi universitātes pilsētiņā Garisā, kas atrodas aptuveni 350 kilometrus uz austrumiem no Nairobi, noslepkavojot 148 cilvēkus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO