Протесты в Париже / Foto: AFP/SCANPIX

Neskatoties uz šonedēļ uzsāktajām debatēm, lai nomierinātu "dzelteno vestu" kustību, aktīvisti gatavojas sestdien, 19. janvārī, jau desmito nedēļas nogali pēc kārtas atkal iziet ielās.

Parīzē cilvēki atsaucās uz aicinājumu pulcēties pie Invalīdu nama, lai dotos gājienā, pieminot tos desmit cilvēkus, kas jau divus mēnešus ilgstošo protestu laikā gājuši bojā.

Protestētāji pulcējās arī Elizejas laukos un pie Eifeļa torņa.

Šonedēļ izskanējusi asa kritika par policijas darbību, protestētāju izklīdināšanai pielietojot gumijas lodes, no kurām guvuši ievainojumus desmitiem demonstrantu.

Foto: Degvielas cenu nemieri Francijā

Taču aicinājumi sociālajos medijos uz jauniem protestiem liecina, ka "dzeltenās vestes", šķiet, negrasās padoties.

» "Dzeltenās vestes" Francijā gatavojas jau desmitajai protestu nedēļai

Pie invalīdu nama uzsāktā gājiena priekšgalā demonstranti nesa melnu zārku un plakātu, uz kura bija lasāms: "Pilsoņi briesmās".

Uz plakātiem bija manāmas arī prasības Makronam atkāpties no amata.

Gājiens visumā noritēja mierīgi, taču tā beigās izcēlās sadursmes, un policijai nācās pielietot asaru gāzi un ūdensmetēju, lai izklīdinātu protestētājus, kas kārtības sargus sāka apmētāt ar akmeņiem un pudelēm.

Demonstrācijas notiek arī citās lielākajās Francijas pilsētās, un pagaidām ziņas par sadursmēm saņemtas no Rennas valsts rietumos un no Lionas austrumos.

Kārtības uzturēšanai Parīzē mobilizēti 5000 policistu, un lielākie kārtībnieku spēki sakoncentrēti ap valdības ēkām un Elizejas laukos.

Tikmēr visas valsts mērogā par drošību gādā 80 000 policistu.

Kā vēsta, ārzemju medijs "Compact News" sociālajā vietnē "Twitter', notiek gatavošanās 'Dzelteno vestu" protestu turpinājumam.

Savukārt, "CLPRESS" žurnālists Klements Lanots "Twitter" ievietojis video, kurā redzams gājiens ar protestēju pūli.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams