FOTO: EPA/Scanpix

Bojātā degvielas cauruļvada sprādzienā Idalgo štatā Meksikas vidienē bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 79 cilvēkiem, paziņojis Meksikas veselības ministrs.

Kā ziņots, eksplozijas brīdī piektdien pie cauruļvada Tlavelilpanā, aptuveni 85 kilometrus no Mehiko, bija sapulcējušies vairāk nekā 600 cilvēku, kas centās spaiņos savākt no cauruļvada plūstošo degvielu.

Katastrofā aptuveni 80 cilvēki guvuši apdegumus un hospitalizēti. Daudzi no ievainotajiem guvuši smagus vai ļoti smagus apdegumus.

Daudzus bojāgājušos būs iespējams identificēt tikai ar DNS pārbaužu palīdzību, jo no viņiem palikuši tikai kauli un pelni.

Sprādziena cēlonis pagaidām nav noskaidrots. Taču valstij piederošais naftas uzņēmums "Pemex" vietnē "Twitter" izplatījis informāciju, ka cauruļvads ticis apzināti bojāts, lai iegūtu nelikumīgu piekļuvi degvielai.

Tikai pirms dažām nedēļām Meksikas prezidents Andress Manuels Lopess uzsāka degvielas zādzību apkarošanas kampaņu.

Plaši izplatītās degvielas zādzības, kurās vainojamas gan noziedznieku bandas, gan korumpēti ierēdņi, pērn "Pemex" nodarījušas sešus miljardus peso (276 miljonus eiro) lielus zaudējumus.

Aprēķināts, ka pagājušajā gadā vidēji ik pēc 30 minūtēm veikts kāds nelikumīgs pieslēgums uzņēmuma cauruļvadiem.

Fotogalerija: Degvielas cauruļvada sprādziens Meksikā

Fotogalerija: Degvielas cauruļvada fontāns

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO