FOTO: Reuters / Scanpix

Virpuļviesuļos, kas plosījušies Alabamas štatā ASV dienvidaustrumos, gājuši bojā vismaz 23 cilvēki, ziņo amatpersonas un mediji.

Vairāk nekā 50 cilvēki guvuši arī ievainojumus. Starp cilvēkiem, kas nogādāti slimnīcās, ir arī tādi, kas guvuši ļoti smagas traumas.

Vissmagāk cietusi ir Lī grāfiste, sevišķi Bouergardas kopiena. Ēkām norauti jumti, apgāztas automašīnas, nolauzti koki un visur vērojami plaši postījumi.

Fotogalerija: ASV, Alabamas pavalstī plosās virpuļviesuļi

Bīstamo laikapstākļu dēļ svētdienas vakarā nācās apturēt izpostīto teritoriju pārlūkošanu ar bezpilota lidaparātiem, kas aprīkoti ar siltuma sensoriem. Taču pirmdien meklēšanu un glābšanas darbus plānots atsākt, ziņoja Lī grāfistes šerifs Džejs Džonss.

Šobrīd prioritāte ir cietušo meklēšana, un varasiestādes brīdinājušas, ka bojāgājušo skaits varētu pieaugt.

Kā ziņo amatpersonas, virpuļviesuļi nodarījuši "katastrofālus" postījumus ēkām un ceļiem. Vairāk nekā 17 000 Alabamas mājsaimniecību palikušas bez elektroenerģijas piegādes.

Jau iepriekš ASV Nacionālais meteoroloģijas dienests (NWS) bija izsludinājis tornado trauksmi, aicinot iedzīvotājus patverties pagrabos vai kapitāli būvēto ēku apakšējos stāvos.

Virpuļviesuļi skāruši arī kaimiņos esošo Džordžijas pavalsti, kur bez elektroenerģijas piegādes palikuši 16 000 mājsaimniecību. Vētras plosījušās arī Dienvidkarolīnā un Floridā.

Nacionālais meteoroloģijas dienests svētdien apstiprināja, ka Alabamā plosījies vismaz F3 līmeņa tornado, bet precīzu vēja ātrumu nenosauca. Par F3 vētrām ASV parasti uzskata tādas, kuru ātrums ir 254 līdz 331 kilometri stundā (70,5 līdz 92 metri sekundē).

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO