FOTO: Ирина Каблукова

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, kas ceturtdien ieradusies darba vizītē Maskavā, atklājusi renovēto savas valsts vēstniecības ēku Krievijas galvaspilsētā.

Foto: Igaunijas vēstniecības atklāšana

Igaunijas vēstniecība Maskavā jau kopš dibināšanas pagājušā gadsimta divdesmitajos gados atrodas vēsturiskā ēkā pilsētas centrā, netālu no Kremļa, Arbata laukuma un Maskavas Valsts konservatorijas. Ēkas renovācija tika uzsākta 2016. gadā.

Vēstniecības atklāšanas ceremonija sākās plkst. 12.30, bet stundu vēlāk Igaunijas prezidentei paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Kremlī, kam sekos kopīgas pusdienas, kurās no Krievijas puses piedalīsies ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un ekonomiskās attīstības ministrs Maksims Oreškins.

Pēcpusdienā Kaljulaida gatavojas Igaunijas vēstniecībā iepazīstināt žurnālistus ar tikšanās rezultātiem.

Kā ziņots, marta nogalē kļuva zināms, ka Igaunijas prezidente 18. aprīlī apmeklēs Maskavu darba vizītē saistībā ar vēstniecības atklāšanu. Par to, ka šīs vizītes laikā viņa gatavojas arī tikties ar Putinu, tika paziņots aprīļa sākumā.

Kaljulaida pagājušajā nedēļā intervijā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR gan izteica cerību, ka šī tikšanās sekmēs atklātāku dialogu starp abām valstīm un "attiecību attīstību visos līmeņos".

Saskaņā ar Kremļa preses dienesta sniegto informāciju abu valstu prezidentu tikšanās laikā "plānots apspriest divpusējo attiecību pašreizējo stāvokli un perspektīvas tirdzniecībā un ekonomikā, kā arī kultūras un humanitārajā jomā un apmainīties viedokļiem par stabilitātes un drošības uzturēšanu Baltijas reģionā".

» Igaunijas prezidente atklājusi, ko vēlas pārrunāt ar Putinu

Kā jau tika ziņots, Kaljulaidas priekštecis Tomass Hendriks Ilvess Krieviju apmeklēja 2011. gadā, lai Sanktpēterburgā piedalītos restaurētās igauņu luterāņu Svētā Jāņa baznīcas atkārtotā iesvētīšanā. Tā arī līdz šim bija pēdējā reize, kad Igaunijas valsts galva ir vedusi pārrunas ar Krievijas prezidentu.

Foto: Reportāža no Kaljulaidas darba vizītes Maskavā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO