Kāda tūriste sociālajā tīklā "Twitter" lūdza palīdzību - stundu pirms postošā Parīzes dievmātes katedrāles ugunsgrēka viņa uzņēmusi fotogrāfiju un meklēja attēlā redzamo vīrieti un meiteni. Vīrietis no fotogrāfijas ir sazinājies ar fotogrāfi un lūdzis saglabāt viņa anonimitāti. 

"Paldies vēlreiz par skaisto fotogrāfiju! Mēs tai atradīsim īpašu vietu!" foto autorei sacījis vīrietis. "Paldies visiem, kas dalījās ar šo bildi un par jūsu jaukajiem novēlējumiem," vēsta pati fotogrāfijas autore.

"Es uzņēmu šo foto, kad devāmies prom no Parīzes dievmātes katedrāles - tas bija aptuveni stundu pirms sākās ugunsgrēks. Es gandrīz piegāju pie attēlā redzamā tēva un pajautāju, vai viņi nevēlas šo bildi. Tagad es vēlos, kaut to būtu izdarījusi. "Twitter" maģija - palīdzi man viņus atrast!" raksta sieviete.

Viņas lūgums tika uzklausīts, un neilgu laiku pēc vēsturiskā attēla publicēšanas ar to dalījušies jau vairāk nekā 70 tūkstoši "Twitter" lietotāju. Par bildi interesi izrādījuši arī vairāki mediji un ziņu aģentūras.

Iepriekš jau ziņots, ka pirmdien, 15. aprīlī, Francijas galvaspilsētā Parīzē degusi Parīzes Dievmātes katedrāle

» Deg Parīzes Dievmātes katedrāle. Aculiecinieku foto un video

Liesmas iznīcināja tās jumtu katedrāles torņa 93 metrus augsto smaili. Francijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka cīņai ar ugunsgrēku mobilizēti 400 ugunsdzēsēji. Kā norādīja ugunsdzēsības dienests, ugunsgrēka izcelšanās varētu būt saistīta ar veiktajiem renovācijas darbiem.

» "Vieta, ko vēlējos redzēt pirms nāves..." Parīze sēro par liesmu plosīto Dievmātes katedrāli

Uz postošo traģēdiju pasaule reaģēja ar šoku, skumjām un lūgšanām, paužot vienotību un solidaritāti ar Francijas tautu.

Parīzes Dievmātes katedrāle: rīts pēc ugunsgrēka

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO