Emīls Jakrins.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policijas (VP) un iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) paustās bažas par drošību uz Augusta Deglava ielas pārvada, Rīgas domes Satiksmes departaments neuztver kā nopietnu argumentu, lai tiltu slēgtu, šorīt, 25. aprīlī, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Jakrins atgādināja, ka vakar vairāku stundu garumā pašvaldības pārstāvji centušies ierēdņus pārliecināt, ka tilts ir drošs.

"Ja būtu kaut mazākā iespēja, kaut puseksperta vārds, ka tilts nav drošs, mēs pirmie būtu to slēguši," piebilda Jakrins.

16

Viņš pastāstīja, ka vakar Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB), Valsts policijas vadība un iepriekš departamenta pieaicinātais sertificētais eksperts no Rīgas Tehniskās universitātes, Deglava tiltu apsekojuši un uzklausījuši argumentus, kāpēc pēc eksperta domām tilts satiksmei ir drošs.

"Iespējams, viņa argumenti nebija pārliecinoši, jo tilts šodien no rīta satiksmei ir slēgts. Tagad gaidām ziņas no Valsts policijas un būvniecības kontroles biroja ar ierosinājumiem, ko darīt tālāk. Viņi var algot savus ekspertus, lai gan mūsu pārliecība ir, ka tilts ir absolūti drošs," sacīja Jakrins.

» Lēmums pieņemts: Deglava tiltu slēgs ceturtdien piecos no rīta

Foto: Preses konference par Deglava tilta slēgšanu

Jau ziņots, ka ceturtdienas rītā plkst. 5 satiksmei tiek slēgts Augusta Deglava ielas pārvads Rīgā, kā rezultātā būtiski mainīti sabiedriskā transporta maršruti un attiecīgajā galvaspilsētas daļā gaidāmi satiksmes sastrēgumi.

Kā informēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, tilts tiks slēgts līdz brīdim, kad Rīgas dome iesniegs BVKB dokumentus, lai birojs varētu pārliecināties par šī objekta drošību.

16

Patlaban viss liecinot, ka tilts apdraud sabiedrības drošību, tāpēc pieņemts šāds lēmums, skaidroja Ķuzis, norādot, ka tilts būs slēgts ne tikai automašīnām un sabiedriskajam transportam, bet arī operatīvajam transportam, gājējiem un velosipēdistiem.

"Es esmu stāvējis klāt ļoti daudz traģēdijās un man nav nekādas tiesības paļauties uz to, ka nekas nenotiks, tāpēc ir eksperti un tāpēc ir BVKB, lai panāktu, ka publiskās būves kontrolētu un skatītos, cik tā ir droša sabiedrībai," teica Valsts policijas priekšnieks.

Ķuzis informēja, ka tilts tiks slēgts līdz brīdim, kamēr Rīgas domes amatpersonas iesniegs BVKB attiecīgo dokumentāciju, lai birojs pilnībā pārliecinātos par objekta drošumu. "Mēs uzskatām, ka tas ir izdarāms ļoti īsā laikā. Es esmu gatavs pēc tam, saņemot no BVKB lēmumu, šo lēmumu [par tilta slēgšanu] atcelt," uzsvēra policijas priekšnieks.

Foto: Slēdz satiksmi pār Deglava ielas pārvadu

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (S) norādīja, ka dome nav izpratusi, kādus dokumentus BVKB vēlas saņemt un kāpēc BVKB neņem vērā sertificēta Rīgas Tehniskās universitātes profesora slēdzienu par to, ka tilts ir drošs. Arī Rīgas būvvalde, kas ir atbildīga par tehnisko stāvokli, paudusi, ka tiltu var ekspluatēt, norādīja domes priekšsēdētāja vietnieks. "Satiksmes departaments darīja visu nepieciešamo, lai pārliecinātu Valsts policiju un BVKB par to, ka tilts ir drošs, taču mums neizdevās pārliecināt. Tālākais jau ir policijas atbildība, kā tiks organizēta satiksme," norādīja Baraņņiks.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO