Piektdien, 26. aprīlī, plkst. 10 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā pie Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas plāksnes notiks Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas pasākums, informēja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Šodien, 26. aprīlī, aprit 33 gadi, kopš avārijas Černobiļas atomelektrostacijā Ukrainā. Avārijas seku likvidēšanas darbos piedalījās cilvēki no Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un citām valstīm - kopskaitā 800 000 cilvēku.

» Postošākā kodolnelaime pasaulē. 33 gadi kopš Černobiļas traģēdijas

Pēc Veinbergas paustā, no Latvijas avārijas seku likvidēšanā piedalījās vairāk nekā 6000 Latvijas iedzīvotāju. Radiācija ir dziļi ietekmējusi un pasliktinājusi šo cilvēku veselību, tostarp vairāk nekā 3000 no viņiem ir ieguvuši invaliditāti, vēl 1500 cilvēku ir miruši, bet pārējie zaudējuši darbaspējas.

Pasākumā piedalīties aicina avārijas seku likvidēšanas dalībniekus, Saeimas deputātus, Ukrainas, Krievijas, Gruzijas, Moldovas, Uzbekijas un Baltkrievijas vēstniecību pārstāvjus, Rīgas Domes, Labklājības un Veselības ministrijas pārstāvjus, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas amatpersonas un personālu, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus.

Foto: Reportāža no Černobiļas

Foto: Dzīvnieki, kas mīt Černobiļā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO