Eltons Džons

FOTO: AFP/SCANPIX

Britu mūziķis Eltons Džons kritizējis Krievijā īstenoto vairāku fragmentu izgriešanu no filmas "Rocketman", kas stāsta par viņa dzīvi. Mūziķis norāda, ka nav par to iepriekš zinājis un uzskata šādu rīcību par cenzūru. Bet tikmēr Krievijas tūrisma filma "Alfa Travel" par 6407 rubļiem (€90) piedāvā brīvdienās aizlidot uz Rīgu, lai noskatītos necenzēto filmas "Rocketman" versiju.

Parādoties ziņām, ka filmas izplatītāji Krievijā lenti saīsinājuši par vairāk nekā piecām minūtēm, nosodījumu paudis gan Eltons Džons, gan filmas veidotāju komanda.

Filmas izplatītāja lēmums izgriezt no kinolentes vairākus fragmentus ir skumjš apliecinājums tam, cik sašķelta ir pasaule un cik neiecietīgs kāds spēj būt pret divu cilvēku mīlestību, paziņojumā sociālajos tīklos norāda Eltons Džons.

Mūziķis un filmas komanda kopīgā paziņojumā apliecināja, ka par filmas cenzēšanu Krievijā uzzinājuši tikai piektdien.

"Mēs kategoriskā formā nosodām lēmumu cenzēt filmu "Rocketman" Krievijas tirgum," teikts paziņojumā, kas publicēts mūziķa tvitera profilā.

"Tas, ka vietējais izplatītājs uzskatījis par nepieciešamu rediģēt atsevišķas ainas, liedzot auditorijai iespēju skatīties filmu tādu, kāda tā bija iecerēta, skumji atspoguļo sašķelto pasauli, kādā mēs dzīvojam, un to, ka mīlestība divu cilvēku starpā joprojām var būt nežēlīgi nepieņemama."

Krievijā ir smaga situācija geju un lesbiešu tiesību jomā, bet ar strīdīgus vērtējumus izsaukušo likumu aizliegta "netradicionālu dzimumattiecību" propaganda nepilngadīgajiem.

Tiesa gan, nav skaidrs, kāpēc tas būtu attiecināms uz filmu, kuru ir aizliegts skatīties līdz 18 gadu vecumam.

Kinokritiķi, kas filmu skatījās piektdien slēgtajā seansā, skaidroja, ka filmas izplatītāji atsevišķus skatus cenzējuši juridisku apsvērumu dēļ.

Foto: Eltons Džons ar vīru "Rocketman" pirmizrādē

Kinokritiķis Antons Doļins sociālajā tīklā "Facebook" ierakstījis, ka no filmas izgriezti visi skati ar intīmu tuvību divu vīriešu starpā. Arī narkotiku lietošanas skati cenzēti.

Frāze par to, ka Eltons Džons radis laimi laulībā ar vīrieti un audzina bērnus, no filmas Krievijas versijas pazudusi.

Eltons Džons intervijā medijiem atzinis, ka uzstājis, lai filmā par viņa dzīvi būtu ietveri arī provokatīvi kadri, jo vēlējies, lai filmā būtu jaušams īsts reālisms. Kā ziņu aģentūrai TASS skaidroja filmas "Rocketman" izplatītājs Krievijā uzņēmums "Central Partnership", "filmā ieviestas izmaiņas, lai tā atbilstu Krievijas Federācijas likumiem".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO