Fotogrāfija no notikuma vietas.

FOTO: Reuters / Scanpix

Nepālas valdības ekspedīcija Everesta kalnā savākusi 11 tonnas atkritumu un četrus līķus, trešdien, 5. jūnijā, paziņoja amatpersonas.

Tūrisma departamenta amatpersona Danduradžs Gimire, ekspedīcija uz kalna pavadījusi vairākas nedēļas, vācot pārtikas iepakojumus, bundžas, pudeles un tukšus skābekļa balonus.

Daļa atkritumu ar aviotransportu nogādāta Katmandu un trešdien, 5. jūnijā, oficiālā tīrīšanas kampaņas noslēgšanas ceremonijā nodoti atkritumu pārstrādātājiem.

Foto: Atkritumi no Everesta

Amatpersonas pasākumu uzskata par izdevušos, taču uz kalna joprojām ir palikuši atkritumi, no kuriem daļu sedz sniegs un tie kļūst redzami tikai pēc temperatūras paaugstināšanās.

Amatpersonas nespēj noteikt, tieši cik daudz atkritumu ir uz pasaules augstākā kalna. Vairums atrodas starp otro un trešo nometni, kurās kāpēji atpūšas ceļā no bāzes nometnes uz virsotni.

Pēc Gimires teiktā, kūstošais sniegs atklājis četrus līķus, kuri nogādāti bāzes nometnē un pēc tam slimnīcā Katmandu identificēšanai.

Kopš Everesta iekarošanas 1953. gadā uz tā miruši vairāk nekā 300 kāpēji. Nav skaidrs, cik daudz līķu joprojām ir kalna un amatpersonas saka, ka tām nav šādu datu.

Portāls "Apollo" jau šī gada maija sākumā vēstīja, ka 14 cilvēku komanda aizsāka Everesta tīrīšanas kampaņu. Viņu mērķis bija 45 dienās savākt aptuveni 10 tonnas atkritumu.

» Ģenerālā tīrīšana Everestā: cilvēku līķi un tonnām atkritumu

Nepālas valdība un vietējās kopienas jau sen cīnās ar atkritumiem uz Everesta kalna virsotnes. Tādēļ valdība ieviesa depozītu sistēmu alpīnistiem, kas tiek atgriezts atpakaļ, ja viņi no kalna atgriežas atpakaļ ar vismaz astoņiem kilogramiem atkritumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO