FOTO: AFP / Scanpix

Desmitiem tūkstošiem cilvēku svētdien, 16. jūnijā, izgājuši Honkongas ielās, lai protestētu pret likumprojektu par tiesājamo izdošanu Ķīnai.

Lai gan Honkongas Īpašā administratīvā reģiona augstākā vadītāja Kerija Lama sestdien pavēstīja, ka Honkonga pārtraukusi izskatīt likumprojektu, protestētāji solījuši turpināt demonstrācijas līdz likumprojekts tiks anulēts. Protestētāju vidū arī izskanējuši aicinājumi Kerijai atkāpsies no amata.

Likumprojekts raisījis bažas, ka tas ir pirmais solis Honkongas autonomijas likvidēšanai, un neapmierinātība ar to novedusi pie tik plašiem protestiem, kādi nebija pieredzēti kopš 2014. gada.

Pagājušo svētdien Honkongā protestēja vairāk nekā miljons cilvēku. Trešdien policija pielietoja gumijas lodes un asaru gāzi, lai izklīdinātu protestētājus, kas bija sapulcējušies pie Honkongas Likumdošanas padomes, lai bloķētu likumprojekta izskatīšanu otrajā lasījumā.

Pulcējoties uz demonstrāciju, aktīvisti svētdien, 16. jūnijā, pieminēja protestētāju, kurš sestdien nogāzās no sastatnēm, mēģinot piekārt plakātu ar uzrakstu "Mīliet! Nešaujiet! Nekādas izdošanas Ķīnai!".

Aktīvisti cer, ka arī šodien protestētāju skaits sasniegs miljonu.

"Mūsu prasības ir vienkāršas. Kerijai Lamai ir jāatstāj amats, izdošanas likums ir jāanulē un policijai ir jāatvainojas par ekstrēmo vardarbību pret pašu cilvēkiem," ziņu aģentūrai AP norādīja viens no protestētājiem.

Aktīvisti aicinājuši pirmdien rīkot Honkongā ģenerālstreiku, un vairākas arodbiedrības jau paziņojušas, ka plāno atsaukties šim aicinājumam.

"Mēs iedrošinām visu sabiedrību turpināt šo kampaņu," sacīja aktīvistu organizācijas Cilvēktiesību fronte līderi.

Honkongai kā bijušajai Lielbritānijas kolonijai, kas kopš 1997. gada iekļauta Ķīnas sastāvā, tomēr ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņi bauda plašākas tiesības nekā kontinentālajā Ķīnā.

Pašreizējos protestus izraisīja bažas, ka likumprojekta pieņemšana ļautu izdot Ķīnai cilvēkus no Honkongas, kuriem būtu jāatbild kontinentālās Ķīnas politizētajā un necaurskatāmajai tieslietu sistēmai.

Foto: Protestētāji bloķē Honkongas centru

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO