Simtiem cilvēku sestdien, 22. jūnijā, trešo dienu pēc kārtas turpināja protestus pie Gruzijas parlamenta, lai gan demonstrantu skaits bija krietni sarucis salīdzinājumā ar desmitiem tūkstošu, kas pulcējās iepriekšējās dienās.

Televīziju videomateriālos redzams, ka protestētāji miermīlīgā akcijā pieprasa iekšlietu ministra Giorgi Gaharias atkāpšanos policijas brutālās atbildes uz protestiem ceturtdien dēļ.

Ceturtdien protesta akcijā vairāk nekā 200 cilvēku guva traumas, tostarp 52 turpina ārstēšanos slimnīcā, vēstīja plašsaziņas līdzekļi.

Tbilisi ceturtdien notika plaši protesti, kurus izsauca Krievijas parlamentāriešu delegācijas vizīte, kuras laikā reliģiskiem un politiskiem jautājumiem veltītās sanāksmes vadību Gruzijas plenārsēžu zālē pārņēma Krievijas Valsts domes delegācijas pārstāvis.

Gruzijas parlamenta spīkers Iraklijs Kobahidze piektdien atkāpās, tomēr opozīcijas līderi aicināja uz protestiem arī piektdien, pieprasot parlamenta ārkārtas vēlēšanas un iekšlietu ministra demisiju.

Lai gan piektdien demonstrantu skaits bija līdzīgs kā ceturtdien, protesta akcija noritēja miermīlīgi.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien parakstīja dekrētu, ar kuru Krievijas lidsabiedrībām, sākot ar 8.jūliju, aizliegti lidojumi uz Gruziju. Viņš to pamatoja ar nacionālās drošības apsvērumiem. Putins arī deva rīkojumu amatpersonām palīdzēt Krievijas pilsoņiem atgriezties dzimtenē no Gruzijas.

Savukārt Krievijas Transporta ministrija, atsaucoties uz drošības apsvērumiem, paziņoja, ka no 8.jūlija, Krievijas gaisa telpā nebūs atļauts ielidot Gruzijas lidsabiedrību lidmašīnām.

Krievija 2006.gadā bija aizliegusi transporta sakarus ar Gruziju, pastiprinoties saspīlējumam starp abām valstīm. Gaisa satiksme tika atjaunota 2010.gadā – divus gadus pēc īsā kara starp abām valstīm.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO