Pirmdienas, 8. jūlija, vakarā uz Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijai veltītu pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) ieradušies vairāki simti sabiedrībā zināmu dažādu nozaru pārstāvju, novēroja aģentūra LETA.

» Uz Levita inaugurācijas sarīkojumu viesi aicināti bez dzīvesbiedriem, lai pietiktu vietas vairāk cilvēkiem

Tikties ar Levitu ieradās visi atjaunotās Latvijas bijušie Valsts prezidenti, kā arī bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Klātesošo vidū bija esošie un bijuši Saeimas un pašvaldību deputāti, vietvaru vadītāji, Eiropas Parlamenta deputāti, ministri.

Uz pasākumu ieradušies arī dažādu reliģisko konfesiju vadītāji, kultūras darbinieki, sporta organizāciju vadība, uzņēmēji un to organizācijas, mediķi, studentu korporāciju pārstāvji un citi. Tāpat Levita sveikšanu apmeklēja arī vairāku valstu vēstnieki.

Savā uzrunā Levits pievērsās latviešu kultūrtelpai gadsimtu gaitā, īpaši izceļot latviešu valodā rakstīto vārdu. Viņš uzsvēra, ka LNB ir nozīmīga vieta Latvijai un latviešiem, jo "te satiekas pagātne, tagadne un nākotne". Levits skaidroja, ka šī pasākuma mērķis ir dot iespēju klātesošajiem savstarpēji iepazīties un komunicēt.

"Šajā namā Pārdaugavā netālu no manām dzimtajām mājām, namā, kas iemieso zināšanas, kultūru un demokrātiskumu, es garīgi jūtos savā dabiskajā vidē," paudis jaunais prezidents.

Levits LNB Tautas grāmatu plauktam dāvināja 1938. gadā izdoto Jāņa Seska grāmatu "Latvijas valsts izcelšanās", paužot cerību, ka grāmata būs interesanta lasītājiem.

6

Prezidents arī atzinis, ka autora biogrāfija ir tipiska daudziem viņa paaudzes redzamiem latviešu sabiedriskiem darbiniekiem - 1905. gada revolūcijas līdzdalībnieks, piedalījies Latvijas valsts dibināšanas procesā, vēlāk kalpojis Latvijas valstij dažādās pozīcijās, cita starpā, bijis Latvijas sūtnis Padomju Savienībā. Pēc padomju okupācijas 1941.gadā aizvests uz Krieviju, kur 1943. gadā apcietinājumā nošauts.

Valsts prezidenta amatā Levits stājās pirmdien, nododot svinīgo solījumu Saeimas sēdē.

Foto: Egila Levita uzruna un svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, piedalās Andra Levitas kundze

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO