Kristaps Porziņģis

FOTO: AFP/SCANPIX

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis jūlija sākumā parakstīja visu laiku ienesīgāko līgumu valsts sporta vēsturē. Piecu gadu laikā sportists saņems 159 mijonus dolāru. Tāču, cik patiesībā no šīs summas latvietis saņems?

23 gadus vecā Porziņģa līgums ir iespaidīgākais visā Baltijā. Iepriekš iespaidīgākais līgums Latvijas sporta vēsturē piederēja bijušajam NBA basketbolistam Andrim Biedriņam. Biedriņš 2008. gadā ar Goldensteitas "Warriors" vienojās par sešu gadu sadarbību 62 miljonu dolāru vērtībā (55,3 miljoni eiro). 

Jāpiemin, ka liepājnieks ticis arī pie lielākā kontrakta "Mavericks" kluba vēsturē.

159 miljoni dolāru (139 miljoni eiro) ir iespaidīga naudas summa, taču, protams, ka visu šo summu sportists nesaņems. 

Katrā Amerikas štatā ir sava nodokļu politika, tādēļ summas, kuras spēlētāji saņem ir atšķirīgas. Pētot 2019. gada Teksasas štata nodokļu politiku, Porziņģis no līguma kopējās summas saņems 96 miljonus dolāru (85 miljoni eiro).

Nodokļos basketbolistam būs jāatdod 61 miljons dolāru (54 miljoni eiro). Šīs summas gan nav pilnībā precīzas, bet tuvu tam. 

Teksasā tāpat kā Floridā nav jāmaksā štata nodoklis, kas sportistiem peļņas ziņā šīs vietas padara pievilcīgākus. Piemēram, Kalifornijā no algas kopējā apmēra nodokļos jānomaksā pat virs 50%.

Galerija: Kristaps Porziņģis - jaunais Dalasas "Mavericks" basketbolists

Pēc nodokļu nomaksas Porziņģis nākamajā sezonā saņems 16,6 miljonus dolāru (14,7 miljoni eiro). Savukārt mēnesī viņš nopelnīs 1,4 miljonus dolāru (1,2 miljoni eiro). 

Porziņģis pašlaik ir pilnībā atlabis no smagas ceļgala traumas, ko viņš guva pagājušā gada februārī. Šogad janvārī ievērojamā maiņas darījumā no Ņujorkas "Knicks" viņš nokļuva "Mavericks" komandā. Jau neilgi pēc maiņas Dalasas kluba vadība neslēpa, ka ar Latvijas basketbolistu rēķinās ilgtermiņā.

Latvietis nav spēlējis kopš 2018. gada 6. februāra, tomēr pēdējos mēnešos paudis apņēmību būt gatavs jau ar pirmssezonas nometnes pirmo dienu.

"Knicks" klubs Porziņģi izvēlējās 2015.gada draftā ar kopējo ceturto numuru. Līdz šim viņš savas NBA karjeras laikā 186 spēlēs vidēji iemetis 17,8 punktus un izcīnījis 7,1 atlēkušo bumbu. 2017./2018.gada sezonā viņš 48 spēlēs caurmērā guva 22,7 punktus, izcīnīja 6,6 atlēkušās bumbas un bloķēja 2,4 metienus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO