Vakar, 25. jūlijā, Emari aviobāzē Igaunijā taktisko mācību "Rapid Forge" ietvaros nosēdās modernie un daudzfunkcionālie ASV Gaisa spēku iznīcinātāji-bumbvedēji F-35A un iznīcinātāji F-15E, lai veiktu degvielas uzpildi, vēsta "Postimees".

"Mēs esam saistīti ar mācībām Polijā, Igaunijā un Lietuvā, kuru ietvaros Emari ieradās ASV Gaisa spēku iznīcinātāji-bumbvedēji F-35A un iznīcinātāji F-15E, kā arī transporta lidmašīna MC-130. Būtībā apmācībās tiek darīts tas, ka lidaparāti tiek veikta uzpilde ar neizslēgtu dzinēju," stāstīja Igaunijas Gaisa spēku pulkvedis.

Mācību laikā lidmašīnas MC-130 apkalpe pēc iespējas ātri uzpildīja piezemējušos iznīcinātājus. Pēc tam lidmašīnas atkal pacēlās gaisā.

Piektās paaudzes daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35 skaitās vēsturē dārgākā bruņutehnika, kas ir spējīga veikt iznīcinātāja, izlūkošanas un bumbvedēja funkcijas. F-35 var lidot ar ātrumu virs 1900 km/h.

Savukārt ceturtās paaudzes iznīcinātāji F-15 tiek uzskatīti par vieniem no vislabākajiem pasaulē. Bez uzpildīšanas tie ir spējīgi veikt 5600 kilometru lielu attālumu, un tā maksimālais ātrums divas reizes pārsniedz skaņas ātrumu. 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO