Ilustratīvs attēls

FOTO: SCANPIX

Līdzīgi kā daudzviet Rietumeiropā, arī Norvēģijā un Zviedrijā šonedēļ pārspēti karstuma rekordi, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Piektdien Zviedrijā aiz Ziemeļu polārā loka gaiss sakarsa līdz +34,8 grādiem, un tik augsta gaisa temperatūra Zviedrijas galējos ziemeļos reģistrēta pirmo reizi novērojumu vēsturē.

Savukārt sestdien Norvēģijas centrālajā daļā reģistrēta svelme līdz +35,6 grādiem, un tas ir Norvēģijas absolūtais karstuma rekords. Tikpat augsta gaisa temperatūra Norvēģijā bija arī 1970. gada 20. jūnijā.

Rekordaugsta temperatūra Norvēģijā gaidāma arī svētdien, prognozē sinoptiķi. Vienlaicīgi no ziemeļaustrumiem Eiropā sāk ieplūst arktiskās gaisa masas, straujš temperatūras kritums tuvākajās dienās būs gan Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā, gan Baltijas valstīs.

Karstums no Skandināvijas pārvietojas uz Grenlandi. Dodoties pāri vēsiem ūdeņiem, gaisa temperatūra pazeminās, bet tik un tā Grenlandē gaidāms anomāli silts laiks un strauja ledus kušana.

Pasaules Meteoroloģijas organizācija šīs nedēļas karstumu Eiropā raksturojusi kā "absolūti neticamu" un brīdinājusi, ka šovasar Grenlande var zaudēt lielāko ledus apjomu novērojumu vēsturē.

Līdz šim straujākā ledāju kušana Grenlandē un Arktikā kopumā novērota 2012.gadā.

Jau ziņots, ka šonedēļ Nīderlandē, Beļģijā, Luksemburgā un Vācijā pārspēts absolūtais karstuma rekords, tas kritis arī Parīzē un vietām Lielbritānijā. Turklāt iepriekšējie rekordi laboti nevis par dažām grāda desmitdaļām, bet pat par trim grādiem.

Foto: Eiropā pastiprinās svelme

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO