Jau ceturto sestdienu pēc kārtas Maskavā turpinās protesta akcijas

FOTO: Alexander Zemlianichenko / AP

Krievijas galvaspilsētā Maskavā sestdien notiek vairāki individuālie piketi, pieprasot godīgas vēlēšanas un protestējot pret politiskajām represijām, vēsta radio "Eho Moskvi". Piketus rīko pašvaldības deputāti Iļja Azars, Andrejs Morjevs un Jeļena Fiļina. Piketi notiek pie Visocka, Šuhova un Krupskajas pieminekļiem.

Šajā maršrutā deputāti bija plānojuši demonstrāciju, bet pašvaldības atļauja netika saņemta. Tad akcijas rīkotāji mēģināja šajā maršrutā organizēt masveida piketus, bet arī tas tika liegts.

Individuālie piketi ar varasiestādēm nav jāsaskaņo, tomēr policija dažkārt arī aiztur šo akciju dalībniekus, aizbildinoties ar dažādiem iemesliem.

Visi trīs deputāti uzsvēra, ka šo sestdien neviens neaicina rīkot nesankcionētus gājienus.

Neraugoties uz to, Maskavas centrā pie Bulvāru loka, kur notiek individuālie piketi, sakoncentrēti policijas spēki.

Sestdien Maskavā Saharova prospektā notika arī varasiestāžu saskaņots mītiņš par taisnīgām vēlēšanām, ko organizēja Komunistiskā partija.

Kompartijas mītiņā uzstājās tās līderis Genādijs Zjuganovs, kurš iepriekš izteicies, ka ar varasiestādēm nesaskaņotā 27.jūlija protesta akcija bijusi "oranžās lepras zobu atņirgšana", un mudinājis jaunatni varas neatļautajās akcijās nepiedalīties.

Mītiņā Saharova prospektā piedalījās aptuveni 4000 cilvēku.

Varasiestāžu atteikums reģistrēt opozīcijas kandidātus Maskavas pašvaldības vēlēšanām izraisījis protestu vilni, kas ir viens no lielākajiem kopš Vladimira Putina atgriešanās Krievijas prezidenta amatā 2012.gadā.

Demonstrācijas, no kurām dažas bijušas nesankcionētas, aizvadītā mēneša gaitā satricinājušas Maskavu. Lielākā demonstrācija notika 10.augustā, un tajā piedalījās līdz 60 000 cilvēku.

Policija cenšas protestus apslāpēt un daudzus to dalībniekus aizturējusi. Protestos 27.jūlijā tika aizturēti 1400 cilvēki.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO