“Operetes sargs" filmēšana.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Ceturtdien, 26. septembrī, klubā "La Rocca" notika filmas "Operetes sargs" pirmās inscinētās ainas filmēšana. Kluba vietā kādreiz atradās Valsts Rīgas Operetes teātris, kas daudziem joprojām ir spilgtā atmiņā ar tautā mīlētām operetēm un plašu muzikāla teātra repertuāru.

Uzsākts darbs pie filmas “Operetes sargs” veidošanas. Filma iecerēta kā mākslinieciski izklaidējošs, izglītojošs un dokumentāls stāsts par opereti kādreiz un tagad. Nākamgad būs pagājuši 25 gadi, kopš Valsts Rīgas Operetes teātra slēgšanas. Gatavojoties šim brīdim, ir būtiski fiksēt atmiņu stāstus un vēstures liecības, kā arī dokumentēt operetes žanru mūsdienās.

Nodibinājuma “Latvijas Operetes fonds” valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska filmas tapšanu novērtē kā apsveicamu iniciatīvu, kas arī aktualizēs jautājumu par Operetes un muzikālā teātra vietu Latvijas kultūras telpā, kas visos laikos ir ticis finansiāli atbalstīts no valsts puses.

Patlaban, atjaunojot teātri, tas, veicot valstiski nozīmīgu funkciju, spējis pastāvēt, tikai pateicoties privātai iniciatīvai, ziedojumiem un nelieliem finanšu piešķīrumiem dažādos projektu konkursos. Septiņu gadu laikā jaunā solistu un mūziķu paaudze daudzos operešu uzvedumos un muzikālajās izrādēs spējusi demonstrēt augsti profesionālu sniegumu.

Foto: Ieskats "Operetes sarga" tapšanā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO